Mutsuzluk

Gobr - NaN saniye önce
Ben 7 yıllık evliyim artık gerçekten bıktım dayanamıyorum daha fazla üzülmek istemiyorum beni anlamıyor bı sıkıntimda yanımda olmuyor aksine bni daha çok üzüyor bitmesini istiyorum çocuk var 2 tane nereye gidecem ne yapmalıyım diye düşünüyorum bana saygısı yok sevgi yok güven yok inanma yok ilgisiz bı güzel söz demez bilmiyorum ne yapacağımı bilmiyorum sevmiyorum seni yabancı olarak görüyorum seni diyo bnde çaba gösterdim 7 yıl ama daha yapamıyorum bni sürekli herşeyde suçluyor suçunu aşla kabul edmez bni suçlar ne olur bı yol gösterin ne yapabilirim
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba Siz ve eşiniz sorunlar çözülürse bu evliliği sürdürmek ister misiniz öncelikle bu soru üzerine düşünmenizi öneriyorum. Eğer isterseniz eşiniz de çift terapistine gitmeyi kabul ederse çift terapistinden destek almanızı öneriyorum. Sorunlar ciddi boyutta görünüyor. Aranızdaki duygusal bağın zayıf olduğunu anlıyorum, bu bağı güçlendirmek ister misiniz bu soru üzerine de düşünmenizi öneriyorum. Eşinizin ve sizin ne istediği önemli evliliği sürdürmek mi boşanmak mı istiyorsunuz bunları açıkça konuşmalısınız. Tüm bunları konuştuktan sonra profesyonel bir destek almanız iyi olacaktır.
Danışan
Düşünmek istesem olmaz bu saaten sonra güven gidiyo bni sürekli dışarı çıkma internete takılma fotoğraf atma diye tehtitler ediyor boşanmak istediğimi söyledikçe anlamıyor kendimi duzeltirim yaparız diyo ama yok yapmıyor bni kandiriyor sadece bı sene geçmeden bosanalim diyo ben çekip gidince yok diyo bilmiyorum sizce şans vermelimiyim ne yapmalıyım
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Bu durumda profesyonel bir destek almanız çok iyi olacak çünkü sizin ve eşinizin gercekten ne istediğine karar vermesi gerekiyor. Eşiniz ile destek almak konusunda konuşmanız iyi olacaktır. Şu an yaşadığınız sorunlar ile bu ilişkinin devam etmesi sağlıklı olmayacaktır.
Danışan
Doğrudur Ama o gitmek istemiyor desem delimiyim der valla kendini hep haklı görüyor asla suçlu olmaz o bağı nasıl guclendirebiliriz ne yapmalıyım yada ne yapmalıyız
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Siz yine de konuşmayı deneyebilirsiniz belki de destek almak için ikna olacaktır. Duygusal bağı güçlendirmek için önce varolan sorunları çözmek gerekiyor. İlişkide karşılanmayan ihtiyaçlar var mı bunu tespit etmek gerekiyor. Bütün bunlar için de profesyonel destek almak gerekiyor. Eşinizin kendini hep haklı görmesinin ilişkideki dengeyi bozucu bir etkisi oluyordur o yüzden bireysel terapi de gerekiyor. Insanlar psikoloğa gitmeye bazen sıcak bakmıyorlar ama siz yine de konuşmayı deneyin umarım eşinizin olumlu bir yaklaşımı olur.
Silinmiş UZMAN