Ne yapmaliyim?

Kirikkalp44 - 22 ay önce
Benim bir sanal iliskim vardi, bana öyle davraniyordu ve ayrildik. Bana karsi cok iligliydi ama mesela 30 dk yemek yesem nerdesin ne yaptin diyordu 5 dk wc de otursam okdr niye oturdun. Disari cikiyorum isaretli resim cek at, yaninda kim var soruyordu. Sabah erken uyansam mesaj atiyordum geri uyuyordum oda uyuyordu 1 saat sonra geri uyaniyordum hesap soruyordu 1 saat ne yapmisim geri uyuduma inanmiyordu. Beni surekli terk ediyordu engelliyor yazmiyor soguk davraniyor aramiyor, aramalarimi acmiyor. Seni istemiyorum dedi bana arkadas kalalim. Ask iliskileri bana gore degil dedi. Surekli bir acigimin pesindeydi mesela dedim ki yikanmam lazim kac gun oldu yikanmadim, hemen mesajlarda ne zaman en son yikandimi ariyordu yani yalan mi diyor gibisinden. Surekli ekran goruntusu attiriyordu telefonda heryere sokuyordu beni ekran goruntusu alirken. En son ayrildi benden yine yazdim ona ilgilenmedi bende birakdim daha yazmiyorum whatsapp a dahil hic girmiyorum, kendimi cok kötü hissediyorum. Onu seviyorum ama boylede olmuyor ne yapmam lazim, ilk iliskimdede terk edildim cok yalnizim moralim hep bozuk gunluk yasantimi bile etkiliyor. Hic kimseyle tanismak istemiyorum
İzel YIKILMAZ
Uzmanın Cevabı: Merhabalar sağlıklı bir ilişkide sürekli sorgulanmak sürekli kısıtlanmak ve sürekli partnerinizin açığını kollamak normal ve kabul edilebilir eylemler değildir. Sağlıklı ilişki dediğimiz durum tarafların birbirine saygı ve sevgi göstermesi ve birbirlerinin sınırlarını ihlal etmemesiyle oluşur. Yazdıklarınıza bakarak bu durumun sizde farklı olduğunu söyleyebilirim. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.
İzel YIKILMAZ
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, İlişki / Evlilik Problemleri