3. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

derinrzgr - NaN saniye önce
Merhabalar hocam, 3 senelik bir ilişkim vardı bir kaç ay sonra nişanımızı olucak dı fakat erkek arkadaşımla çok kavga ediyorduk ve en son yalan söylediği için ayrıldım 1 ay ayrı kaldık sonrasında tekrardan barıştık 2 hafta sonra tekrardan ayrıldım yalan söylemeye devam ettiği için önlerinde de yalanını yakalamıştım fakat hiç bir zaman kabul etmedi hep bi bahane buluyordu. Ayrılmak istediğimde bana açıklama yapmadı sen bilirsin dedi sadece 15 gün oldu ayrılalı ne aradı ne sordu beni gördüğünde görmemezlikten geldi ayrılırken bana başka bir erkekle konuştuğumu söyleyerek iftira attı bana ama benim ona karşı asla yanlışım olmadı asla güvenimi sarsmadım böyle iftira atması çok zoruma gitti. Ben yalan söylediği için ve mesaj sildiği için ayrıldım fakat bu durumda bir şey olmadığını benim başkasıyla konuştuğumu bunun bahane olduğunu söyledi. Ben öncesinde de bana yaşan söylememesi ve mesaj silmemesi konusunda uyarmıştım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum ama bu olanları hazmedemiyorum beni değersiz hissettirip üzmesi normal yaşantımı da çok etmiyor ne okuluma ne işime odaklanamıyorım . Hayatımda ilk defa erkek arkadaşımla cinsel birliktelik yaşadım evleneceğimize inanarak fakat durumu yaşadıktan sonra bana benim daha önce başka biriyle olduğumu da ima etti geçmişe takılıp duruyordu çok yıprandım bu yüzden kendimi çok yalnız hissediyorum konuşacak kimsem yok içime atmaktan yoruldum artık hocam erkek arkadaşıma defalarca adım attım hiç bir hatam olmamasına rağmen ama onun beni umursamaması kaybetmekten korkmaması beni çok üzüyor başka biriyle mi konuşuyor bilmiyorum çünkü önceden böyle değildi bana karşı Şuan iki yabancıdan farkımız kalmadı . Eğer erkek arkadaşım bana ulaşmaya çalışırsa ne yapmam gerekiyor bu durumda hocam tekrardan şans vermeli miyim
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, her yarılık beraberinde bir yas sürecini de getirir. Şu an içinde bulunduğunuz durumda aslında bir yas süreci olabilir. Bu gibi zamanlarda manevi destek oldukça fayda sağlayıcı bir etkiye sahiptir. Bir yakınınızla konuşmak destek görmek ya da psikolojik bir destek almak süreci daha kolay geçirmenizi sağlayabilir. Fakat en sonda sorduğunuz cevabını maalesef sizin dışınızda birinin cevaplamasını beklemeniz sizi daha da zora sokacaktır. Sizin için neyin iyi olduğunu siz çözmeli ve öyle bir adım atmalısınız.
Danışan
Öncelikle geri dönül sağladığınız için teşekkür ederim hocam 🙏 erkek arkadaşımı çok seviyorum o yokken kendimi hep eksik hissediyorum onunla eskisi gibi mutlu olmayı çok istiyorum ama karşı taraftan bir adım görmeden adım atsam ne değişecek daha önce de her defasında ben adım attım hiç bir suçum yokken çok seviyorum ama çok üzüyor beni kırıyor nasıl bu durumu atlatabilirim bilmiyorum
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları