3. Sevdiğim kişinin geçmişi

Sevdiğim kişinin geçmişi

B... ... - NaN saniye önce
Hocam sevdiğim ve evlilik düşündüğüm kızın geçmişi ilişkimize çok zarar verdi tms tedavisi alsam takıntılarım geçermi ömür boyu da alırım gerekirse
Yusuf AKATAY
Uzmanın Cevabı: Merhabalar Bahsettiğiniz yöntem depresyon tanısı almış bireylerde son çare olarak müdahale amacıyla yapılan tıbbi yöntemdir. Transkraniyal Manyetik Stimülasyon (TMS), asıl amacı depresyon semptomlarını iyileştirmek için beyindeki sinir hücrelerini uyarmak amacıyla manyetik alanları kullanan noninvaziv bir dizi işlem bütünüdür. Bu tedavi son çare olarak düşünülmelidir zira sorunun tedavisinde etkililik süresinin nasıl olduğu ve en nihayetinde tıbbi bir yöntem olduğu için yan etkilerinin olup olmadığı düşünülmelidir. Geçmişte yaşanılan bir ilişkinin olumlu veya olumsuz olsun olmasın pekala yetkin doğru bir ruh sağlığı profesyonelinden yardım alarak etkili bir tedavi olabileceğini söyleyebilirim. Sağlıcakla kalın.
Yusuf AKATAY
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar