3. Sevgi mi alışkanlık mı

Sevgi mi alışkanlık mı

t... ... - 23 gün önce
Hocam merhaba. Yaklaşık 2 yıldır çok iyi giden ilk gün ki gibi ilgili sevgi saygılı hisleri olan bir insanla ilişkim var. Fakat bu 2 yılda sosyal hayatım ilk defa bu kadar kötü oluyor. Adeta evli çiftler gibiyiz evde 7/24 birlikte vakit geçiren başka hiçbir hayatı olmayan son 2 aydır dışarı çıkmayan, en ufak bir seyi satın alırken parayı düsünen, hayattan zevk almayan eğlenmeyen bir insana dönüştüm. Partnerim benim gibi eğlenmeyi seven bir insan değil ama ben bu yaşlarımda (24 yaşındayım) gezmek eğlenmek istiyorum. Kendisini bu yaşında fazlasıyla işe adayan sorumluluklarını evli çocuklu babalardan farksız hale getirdi ve ben bu durumdan ne kadar şikayetçi olsamda bir sey değismedi. Son birkaç aydır da sosyalleşememekten mi arkadaşsızlıktan mı bilmiyorum bunların da etkisi var mı çünkü ilk defa bu kadar uzun bir iliski deneyimim oluyor partnerimden sıkılmaya soğumaya basladığımı hissediyorum ve kaç gündür bu düşünce hatta kaç aydır bu düşünce beni yiyip bitiriyor. Son 1 bucuk aydır da ailemin yanına onları görmeye geldiğim için görmüyoruz birbirimizi. Ondam ayrılmak asla istemiyorum ona çok alıştım ama eski heyecanım yok ona karşı ve bu durum beni acaba sevgim bitti mi de alıstığım için mi bırakamıyorum düşüncesine itti. Nolur bana bir yol gösterin. Böylesine iyi giden bir ilişkiyi ve bu kadar beni seven benim için her seyi yapan bir insanı kaybetmek istemiyorum ama içimdeki bu ona karşı olan sıkkınlığımın sebebini de öğrenmek istiyorum.
Barış ÇITRIK
Uzmanın Cevabı: merhaba tuba hanım...öncelikle ayrılmak için hemen karar vermeyen ...monoton hale gelmiş bir ilişki de zaman zaman bu süreçler olabilir ...ilişkiniz de elinizden geldiğince yapıcı olmaya çalışın ve partnerinize karşı olan ilginizi , dikkatinizi azaltmayın ...ve mutlaka ilişkinizi farklılık ve heyecan kazandırıcak kazanımlarda bulunun ...süreç istediğiniz gibi devam etmezse mutlaka çift terapisine gitmenizi tavsiye ederim... mutlu günler dilerim....
Danışan
cok tesekkur ederim
Barış ÇITRIK
Uzmanın Cevabı: rica ederim
Barış ÇITRIK
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk