3. Sevgilim benden ayrıldı

Sevgilim benden ayrıldı

Matmazel - 16 ay önce
Sevgilim beni artık sevmediğini söyleyerek 2 hafta önce benden ayrıldı ama ben onu hâlâ çok seviyorum. Ayrılmak istediğini söylemeden yaklaşık 1 ay önce mutlu olduğunu ve beni çok sevdiğini söylüyordu. Ben bazen onu bunaltıyordum sanırım kıskançlık ve geç cevap alma konularında. Ama sevgisinin biteceği kadar baskı yaptığım olmamıştı. Ayrıldıktan sonra geri dönmesi için yalvardım ama o her seferinde artık ben beraber olmak istemiyorum dedi. Daha önce de böyle dediği olmuştu ama 1 hafta sonra bana geri dönmüştü. Şu an konuşmuyoruz. Çok üzgünüm olanlar için onun sevgisi olmadan hayatıma devam edemeyecek gibi hissediyorum rüyalarıma giriyor ve günlük hayatta sürekli onu düşünüp kendimi huzursuz olurken buluyorum. Bir gün yine geri döner mi yoksa vaz mı geçmeliyim?
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle sonda sorduğunuz soruya maalesef bir cevabım yok. Ama her ayrılık aslında bir yas sürecidir, yas süreci sağlıklı bir şekilde yaşanmalı üzülmesi gereken zamanda üzülmelidir. Burada bahsettiğiniz şey ise onun sevgisi olmadan devam edemiceğiniz düşüncesi ise bu yas sürecinin sizin için pek de sağlıklı geçmediğinin belirtisi olabilir. Psikolojik destek almak bu süreci daha rahat atlatmanıza, size daha iyi gelebilecek düşüncelerle geçirmenizi kolaylaştırabilir.
Danışan
Sizin öneriniz nedir bu süreci daha sağlıklı geçirebilmem için neler yapmalıyım
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Terapi desteği alarak bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları