3. Sevgilim benden uzaklaşıyor

Sevgilim benden uzaklaşıyor

D... ... - 2 ay önce
Merhaba, erkek arkadaşım yolunda gitmeyen bir durum olduğunda mesela hasta olduğunda, iş sorunları yaşadığında depresyon moduna giriyor. Her şey olumsuz her şey kötü hiçbir şey hiçbir zaman yolunda gitmiyor şeklinde düşünüyor. Bu anlarda benle iletişimini azaltıyor veya kesiyor. Anlayışla karşılayıp yanında olmaya çalışsam da ve bu tavrı hakkında daha öncede rahatsız olduğumu üzüldüğümü belirtsem de hep aynı şey. Ama şu an yaşadığımız ilk kez bu kadar kopuk ilk kez bu kadar uzak. Ne dışarı çıkıyor ne arkadaşlarıyla görüşüyor ne benle konuşuyor tamamen bir depresyonda. Bu süreçte rahatsızlık geçirdi babası anjiyo oldu iş sıkıntıları da yaşadı. 3 hafta önce çok mutlu ve iyiyken şuan 0 iletişim. Ben yazıyorum iki kelime konuşup sonra konuşma bitiyor. Korkuyorum benden ayrılacak diye. Hiçbir sorun yokken mutluyken bir anda bıçak gibi bu hale gelmemiz beni gökdelenin tepesinden atılmış gibi hissettiriyor. Sürekli ağlıyorum daralıyorum kalbim sıkışıyor. Çok seviyorum. Onunla çok eğleniyorum çok mutluyum. Henüz görüşemedim bu 3 haftalık süreçte haklısın sana yansıyor görüşünce konuşuruz demişti. Sonra tel konuşmamızda iyi olmadığını halinin enerjisinin olmadığını söyledi herşeyden bıktığını hiçbirşeyin yolunda gitmediğini. Ama bana yansıttığını kimsenşn kimseyi böyle üzmeye hakkı yok insan sevgilisiyle eğlenmek mutlu olmak ister dedi. O böyle diyince ben ayrılacak diye düşündüm ve hiç iyi değilim. Hala konuşamadık görüşemedik. Beraber çözelim birbirimizde bulalım çaresini istiyorum ona da söyledim. Ne olursa olsun ben hep yanındayım o da yanımda olsun istiyorum. Bu kadar güzelken mutluyken yolunda gitmeyen şeyler yüzünden ilişkimizin bu hale gelmesini hak etmiyoruz. Bu yüzden bitmemeli. Bugğne kadar hiç büyük bir kavgamız vs olmadı bundan hep bahsederdik insanlar neler yaşıyor ne ihanetler ne kavgalr ne ayrılıp barışmalar bizde bunların hiçbiri yoktu. Beni çıkarırsa hayatından düzelecek mi herşey? Ben yapamam ki onsun zaten hayatıma birini almak çok zor benim için. Gerçekten sevip sevildiğimi hissetmezsem birşey hissetmezsem asla olamam. İlk defa bu duyguları hissettiğim biri onu kaybedemem. Toparlayamam kendimi ne yapıcam bilmiyorum. Bitsin istemiyorum. Bunu hak etmiyoruz çünkü
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, sürecin sizi yıprattığını anlayabiliyorum. Terapi desteği almanızı ve sorunlarınızı çözmek için kendinizi güçlü tutabilmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Seans almanızı öneririm
Danışan
Tekrardan merhaba, pazar günü geldi görüştük ayaküstü 10 dk kötü olduğunu kendinden sıkıldığını hiçbirşey yapmam istemediğini söyledi. Gerçekten çok kötüyüm çok düşündüm seni çok üzüyorum bu süreçte ve daha fazla üzmek uzatmak istemiyorum dedi bencilce düşündüğünü ben her koşulda yanında olacağımı söylediğimi bunun hiçbir önemi yok mu diye söyledim tabi ki var ama bencilce değil aksine seni düşündüğüm için bu kararı verdim dedi hayatından beni çıkarınca herşey normale mi dönecek yapamam onsuz gerçekten ben hayatımda hiç tahmin edecemeyeceğim kadar çok sevdim ve sevildim 2 yıllık ilişkinin ortada bizlik bir sebep yokken bitmeesini üstelik ayaküstü bitmesini kabul edemiyorum. psikoloğa gittiğini psikiyatriste yönlendirdiğini söyledi çarşamba randevum var dedi. Bu süreç ne kadar sürer bilmiyorum 3 ay mı 1 yıl mı bilmediğim bir süreçte seni üzmek istemiyorum dedi. Ortak arkadaşımız bizi tanıştıran kişi de birkaç gün geçince konuşacak onunla ne düşünüyor niye böyle bişey yaptı vs yoklamak için. Ben bir ay kadar sabredip yazmak istiyorum görüşmek için. Bunu hak etmiyoruz kurtarmak istiyorum bu ilişkiyi o da iyi olsun istiyorum bu kadar kötüyse sağlıklı ve mantıklı bir karar veremiyor belki de ve ben çabalamak istiyorum geri kazanmak istiyorum. Bomboş hissediyorum kendimi. Vedalaşamadık bile yani ne o sarılanildi ne ben ama çok istedim o da istiyordu anladım böyle gidemedik salak gibi kaldık en son ben döndüm gittim. Her şey çok içimde kaldı konuşamadım çok fazla birşey diyemedim ağlamaktan. Nolur bana bir yol gösterin bu ilişkiyi kurtarmama yardım edin. En uygun vakitte seans alıcam boşluk yaratıp işsel anlamda da çok yoğun bir döneme girdim ama bu süreçte kafayı yemek üzereyim
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ruh sağlığınızı korumak için seansı ertelemeyin derim. Gördüğüm kadarıyla ağır şeyler yaşıyorsunuz. Süreci bu şekilde sürdürmek pek doğru olmayabilir. Sizi dinlemek ve yardımcı olmak isterim
Fatma İzel ŞAHİN
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, İlişki / Evlilik Problemleri