3. Sevgilim evlenmek istemiyor

Sevgilim evlenmek istemiyor

Işılışıl - NaN saniye önce
Sevgilim ile 7 aydır birlikteyiz kendisi 28 yaşında ben ise 22 yaşındayım kendisi infaz koruma memuru ben ise bir markette çalışıyordum ama ayrıldım sevgilimin hiç evlenmeye niyeti yok ben ise çok istekli çok hevesliyim o hiç bu zamana kadar düşünmemiş annesi de pek istemiyor beni sırf rizeli olmadığım için halbuki trabzonluyum yani bir fark yok kültürel olarak neyse artık çok bunaldım sevgilimi seviyorum o da beni seviyor biliyorum çok güzel vakit geçiriyoruz ama beni kullanıyormu emin olamıyorum güvenemiyorum bu konuda onu çok seviyorum ama böyle çok mutsuzum ben çok istiyorum mutlu bi ailem yuvam olsun ama o bende istiyorum seninle olsun ama buna şuan hazır değilim diyor ailesinin baskısından mı böyle düşünüyor bilmiyorum ama kafayı yemek üzereyim lütfen bi çıkar yolu gösterin şimdiden teşekkür ederim.
Asiye KALAN DOĞAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba Öncelikle evlilik fobisi dediğimiz gomofobi yaşıyor olabilir sevgiliniz. Başka birinin sorumluluğunu almak herkes için kolay sayılmaz ve birçok sorumluluk getirecek durumlar barındırmakta evlilik. Bu sebepten belkide evlenmek istemiyor olabilir fakat burda karşının değil sizin ne yapmak nasıl bir karar almak istediğiniz önemli. Bu sebepten bu konuyu sizinle çalışıp varacağınız sonucun daha sağlıklı olmasını sağlıyabiliriz. İyi akşamlar
Asiye KALAN DOĞAN
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresif Bozukluklar