3. Sevgilimden soğudum

Sevgilimden soğudum

H... K... - 22 ay önce
1.5 yıllık bir ilişkim var 20 yaşındayım. Sevgilimin ailesini vs daha yeni tanıdım benim aileme uymuyorlar. Annem de annesiyle tanıştı bana belli etmiyor ama o da aynı fikirde. Sevgilimle son zamanlarda hiçbir özelliğimizin uymadığını fark ettim kitap okumuyor kendini geliştirmiyor sadece oyun oynuyor 1 yıl önce mezun oldu doğru düzgün bir işi yok evde sadece annesi çalışıyor. Kısa bir süre önce iyi bir yere gelmek istiyorsan beraber çalışıcaz dedi ben zaten okuyorum aynı zamanda ticaret yapmaya çalışıyorum ama kendisi bir şey yapmıyor. Beni sevdiğini biliyorum her fırsatta söylüyor hatta fazla üstüme düşüyor sürekli görüşmek buluşmak vs istiyor ama ben artık eskisi gibi hissetmiyorum son zamanlarda aklıma eskiden konuştuğum biri geliyor içten içe ondan hoşlanıyor gibiyim ama bir muamma için 1.5 yıllık ilişkimi de bitirmek istemiyorum ondan başka kimsem yok çünkü iyice yalnızlaşmak istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Melis KÜÇÜKGENÇAY
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, emin olmadığınız bir ilişki içerisinde olduğunuzu düşünüyorum size öncelikle tavsiyem süreç içerisinde bu duygu durumunda ilişkiyi ileri taşıyacak herhangi bir ciddi karar almamanız olacaktır eski ilişkiye özlem ya da duygusal hisler geliştirmeye başladıysanız bu durumda bir önceki açıklamayı destekleyici olarak mevcut ilişkinizden hoşnut olmamanız kendinizi güvende hissetmediğinizi gösterir, emek verdiğinizi görüyorum ancak ne istediğiniz ya da neyin sizin için daha doğru olacağı farkındalığını kazanıp karar almanız gerekir.
Melis KÜÇÜKGENÇAY
Psikolog
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma