3. Sevgilime Bağımlıyım

Sevgilime Bağımlıyım

... ... - NaN saniye önce
Merhaba, ben 25 yaşındayım ve 6senedir devam eden bir ilişkim var. İlk 5senesi gayet güzel ilerleyen ilişkim son 1senedir çok kötü durumda. İkimiz de birbirimize zarar veriyoruz ve ben çok yıpranmış durumdayım. Ona bağımlı oldum. Onsuz hiçbir şey yapamıyorum, o da bensiz yapmazsın, bensiz arkadaşlarıyla buluşmasın bensiz dışarı çikmasin bensiz uyumasın istiyorum. Onun evini kendi evimden daha çok evim olarak görüyorum. Kendi ev işlerimi yapmayıp durmadan onun ev işlerini yapiyorum. Kendi planlarımı yapmıyorum hep onunla plan yapıyorum. O bensiz plan yapınca çok üzülüyorum ve hiçbir şey yapmak istemeyip yataktan çıkamıyorum. İşi gereği çok sık şehir dışına çıkıyor aynı şehirde değilken kendimi eve kapatıp yataktan çikamiyorum. Kendi arkadaşlarimla bile onsuz buluşamiyorum. O evde değilken bile onun evine gidip onun evinde vakit geçiriyorum. Onu kaybetmekten çok korkuyorum. Kaybetmek istemediğim için de beni daha çok sevsin diye çok üstüne düşüyorum. Bu durum da onu sıkıyor. Çok ağır kavgalar ediyoruz hatta aldatma gibi affedilmeyecek durumlarla da karşı karşiya kaldım ancak yine de onu terk edemedim. Ondan ayrılmak ve kopmak istiyorum ama ayrılamıyorum. Yanından 1saniye bile ayrilmak istemiyorum. Onsuz yaptiğim hiçbir andan keyif alamıyorum. Bu sağlıksız bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim? Şimdiden teşekkürler.
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, sitede yer alan sen mi toksiksin ben mi ? Yazımı okumanızı tavsiye ederim. Bir değisim olmasını istiyorsanız seans almanızı öneririm çünkü bu durumdan kurtulmak için değişim sürecine girmeye ihtiyacınız var. Görüşmek üzere
Fatma İzel ŞAHİN
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri