3. Sevgilimi anlamiyorum

Sevgilimi anlamiyorum

p... ... - NaN saniye önce
Merhaba 9 aydir erkek arkadasimlayim iliskinin basindan beri her ufak seyde ayrilmak istiyor son zamanlarda da bazi seyleri kafasinda kurup kendi kendine karar verip ayrilalim diyor dedigim hicbir seye 10 saat ikna etmeye calisana kadar inanmiyor hep ben vazgeciriyorum o kadar suredir beraberiz beni silmek bu kadar kolay mi diyorum zaman ve kim oldugun fark etmiyor ben boyle biriyim diyor bir seye alinsam her seye aliniyosun senin neye alinip alinmayacagini mo dusunecegim konusurken vs diyor normalde iliskimiz cok iyi ama bu yazdigim seyler beni cok rahatsiz ediyor bi konuda tartissak hep kendini hakli cikarmaya calisiyor 3 saat dil dokuyorum yine kendi bildigini okuyor saglikli bir iliskimiz olmasi icin sorunlarini dile getirmelisin ki cozelim diyorum ben oyle birisi degilim kisiligime aykiri diyor tek istedigim guzel bi iliski ben 18 o 20 yasinda ne yapmaliyim ben bu durumda cok seviyorum birakmak istemiyorum ama o beni hemen gozden cikarabiliyor sevdigini de hissediyorum ama hemen en ufak seyde ayrilmak istiyor iletisim sorunun var diyorum dalga geciyor cok mu biliyosun falan diyor asil sende var diyor sen nasil alingansan ben de kaba biriyim boyle kabul et diyor
Umurcan DELIKAN
Uzmanın Cevabı: İletişimde belli başlı sorunlar olduğu kesin. Erkek arkadaşınızın duygu ve düşüncelerini açıkca ifade etmek yerine basit cümlelerle kolaya kaçtığını görüyorum.” Ben böyleyim, beni böyle kabul et” gibi cümleler yapıcı olmaktan çok yıkıcı olan cümlelerdir. Kimse hatasız değildir, herkes önce kendisinden başlayıp nerelerde yanlış yaptığını düşünmeli daha sonra karşılıklı birbirinizin gözünün içine bakarak yüzleşmelisiniz. Kendinizi düzgün ve anlaşılır bir şekilde ifade etmezseniz beklentilerinizi hiç bir zaman gideremezsiniz. İletişimsizlik mutsuzluğa, üzgün bir ruh haline hatta depresyona yol açabilir, etkin iletişim becerilerini gözden geçirerek birbiriniz ile iletişiminizi güçlendirmekte fayda var. Yoksa sağlıklı bir ilişki kurmak zorlaşacaktır.
Umurcan DELIKAN
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Panik Atak