3. Sevgilimi kıskanıyorum

Sevgilimi kıskanıyorum

M... A... - NaN saniye önce
kıskançlık duygusuyla nasıl başa çıkabilirim? Bşa çıka
Aybüke KURT
Uzmanın Cevabı: Merhaba öncelikle, doğru çözüm alternatiflerini bulabilmemiz için öncelikle sorunu doğru saptıyor olmalıyız. Kıskançlık oldukça genel bir başlık, durum sizin özelinizde nasıl seyrediyor biraz daha detaylandırılmalı, sorun tam olarak fark edilmeli ve somutlaştırılabilmeli. Ancak bunun ardından sağlıklı çözüm alternatifleri geliştirilebilir. Bir psikoterapi sürecinden geçmeniz de yaşadığınız soruna karşı farkındalık kazanmanız anlamında fayda sağlayacaktır. İhtiyaç halinde dilerseniz benim takvimim üzerinden de sizin için uygun zamana randevu oluşturabilirsiniz, süreci birlikte yürütmekten memnuniyet duyarım. Sağlıklı günler diliyorum.
Danışan
Gereksiz yere kıskançlık yapmıyorum genelde kıskançlık yaptığım konularda haklıyım, asla kısıtlamaya da gitmiyorum ama içten içe kendimi yiyip bitiriyorum ve bunu ona da yansıtıyorum ama yansıtmak istemiyorum hiçbir şekilde ona. Bunu engellemek istiyorum aslında çünkü tartışma konusu yaratıyor. Mesela çalıştığı yerdeki bi kadının onu beğendiğini dile getirmesinden aşırı rahatsız oluyorum ve sorun çıkıyor gibi gibi
Aybüke KURT
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar