3. Sevgilimin eski sevgilisi

Sevgilimin eski sevgilisi

Me. - NaN saniye önce
Merhaba ciddi giden bir ilişkim var ama bu süreçte sevgilimin eski sevgilisi sevgilime mesaj attı görüşmek istediğini ve konuşmaları gerektiğini söylüyor sevgilim ise hayatımda biri var diyerek reddetti onlar ayrılalı dokuz ay olmuş ve sevgilim bana dedi ki dokuz ay sonra yazması da tuhaf gibisinden konuştu ben bunu içimde şu şekilde yorumladım yani bu kadar zaman olmadan daha önce yazsaymış görüşürmüş demekki sırf ben varım diye onu reddettiğini düşünüyorum oysa gerçekten silen böyle demez. Sen olsan da olmasan da görüşmezdim şu an dedi. Ama ayrılalı üç dört ay olmuşken çağırsa giderdim dedi sizce ne düşünmeliyim fazla mi kuruntu yapıyorum yoksa tedirgin olmakta haklı mıyım?
Yusuf BÜYÜKDAĞ
Uzmanın Cevabı: Merhaba, Söz ettiğiniz sorun endişe uyandırabilir bir insanda tabi ki. Ancak, bu endişenin, güncel yaşamınızı (iş, aile ve sosyal yaşamınızı) ne kadar etkilediği, engel oluşturup-oluşturmadığı konuşulması gereken başlıklar. Bunlar dışındaki diğer iletişimlerinizin de bilinmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Eğer iş, aile ve sosyal çevrenizi etkileyecek düzeydeyse bu endişeleleriniz, terapi almanızda fayda olabilir. Sağlıklı günler...
Yusuf BÜYÜKDAĞ
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar