3. Sevgilimin geçmişi

Sevgilimin geçmişi

Robin - 16 ay önce
Merhabalar hocam kız arkadaşımla çok iyi anlaşıyoruz dokuz aylık bir ilişki ve daha önce bir sevgilisiyle ilişkiye girdiğini öğrendim kendisinden o zaman problem etmemiştim ama şu an sürekli onu düşünüyorum daha doğrusu problemi benim tamamile hayatımı etkiledi ve en sonunda dayanamayıp kız arkadaşıma söyledim oda ben en başta sana söyledim dedi ve ben bu sorunun altından kalkamıyorum yani başkası ile cinsel bir birliktelik yaşaması kafamın etini yiyor sürekli düşünüyorum uzaklaşmaya çalıştım kötü davrandım ama bir türlü kabullenemedim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ne kadar çok şeyler söylesem de asıl problem bu güven konusunda da hiçbir problemim yok ama bu olay benim kendi kafamın içinde her zaman dönüp duruyor
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, yaşadığınız durumu çözümlemediğiniz sürece bu durumun ileride ilişkinizi ya da başka ilişkilerinizi etkilemesi oldukça muhtemel. Sevgilinizin geçmişteki kendi özel yaşantılarını öğrenmiş olmak sizde bir şeyi tetiklemiş olabilir. Bu durumun kök sebebini bulmak, sık sık bu konuda tetiklenmenizi önlemek ve bu duruma karşı duyarsızlaşmak terapi ile mümkündür. Size tavsiyem bu konuda bir uzmanla çalışmaya başlamanız olacaktır, sevgilerimle.
Silinmiş UZMAN