3. Sevgilimle Çok Kavga Ediyoruz

Sevgilimle Çok Kavga Ediyoruz

R... ... - NaN saniye önce
Hocam merhaba. Benim iki buçuk yıllık bir ilişkim var. Evliliğe götürmeyi düşünüyoruz. Erkek arkadaşımın akrabaları falan biliyor ama benim ailem karşı olduğu için bilmiyor. İlk başlarda sürekli bunun kavgasını yapardık baban isteyecek istemeyecek. Sonra bı şekilde bunları aştık düzelme oldu. Son zamanlarda da bir gün iyiysek üç gün muhakkak kötüyüz. Sürekli kavga ediyoruz. Ailsel sorunları vardı ama bana hep mutlu gözüküyor sorun yok gibi. Bende eski hali gibi davranıyorum konuşuyorum falan. Bı düşüncemi sorunumuzu konuşmaya kalksak hep sen cok konuşuyorsun derdimi anlatmaya fırsat vermiyorsun diyor. Sen şöylesin böylesin deyince bende yükseliyorum daha çok üstüne gidiyorum bu sefer ben buyum kabul ediyorsan yoksa ayrılabilirsin diyor. Ayrılmak istemiyorum o kadar yaşanmışlık var diyorum sabır ediyorum. Eskiden bu kadar çok tepki göstermezdin noluyor diyorum sende eskiden bu kadar çok konuşmazdın diyor. O benim çenemden dertli bende beni görmezden geldiğini düşündüğüm için dertliyim. Evet sürekli soruyorum yazmasa etmese nerdeydin noldu niye haber vermedin bazen çok sıkıyorum. Ama ben buyum kabul ediyorsan et deyince susamiyorum. Aslında çok seviyoruz birbirimizi çok iyiyiz ama son zamanlarda önünü alamadığımiz bı şekilde kavga ve anlaşmazlik. İkimizde yorulduk ayrılmak istemiyorum. Ailesel sorunları var ondan olabilir diyorum. Önceliği ben olsun diye bencillik mi yapıyorum acaba diye de düşünüyorum. İçinden çıkamıyorum hocam. Nasıl davranmam lazım. Susamiyorum o da bana zıtlasiyorsun diye ters tepki veriyor. Biz birlikte olduk ayrılma konusuna asla yaklaşamiyorum her şeyden önce sevdiğim için yanındayım. Ama her kavgada beni suçlayacak bı şey muhakkak buluyor kendisini temize çıkarıyor. Sen sussan sen şunu yapsan bende yapmam. Mesajda oluyor bunlar yanımda iken çok tepki veremiyor. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz artık çıkmaza girdim susamiyorum ama konuşunca da böyle oluyor.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, bir ilişkin temel taşlarından biri de iletişimdir ve iletişim kurma isteme şeklimiz sürekli olarak değişip yenilenebilir. Belki de yeni bir iletişim şekli geliştirmeniz gerekiyordur. Şu ana ve yaşadıklarınıza daha uygun olacak şekilde tabi bu sadece bir ihtimal daha doğru bir yönlendirme için çift terapisine gitmek sizin için çok daha verimli olabilir.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları