3. Sevgilimle Olan Bağ

Sevgilimle Olan Bağ

F... ... - NaN saniye önce
Öncelikle Merhabalar. Ben Emre 19 Yaşında 7 yıldır Yazılım Sektöründe kendini geliştirmeye devam eden Siber Güvenliğim. 9 aydır ilişkimiz var. Hocam şöyle söyleyeyim kafama sıkıcam artık. Bir kafa bu kadar mı susmaz. Neyse baştan anlatayım uzun yazacağım inşAllah rahatsızlık vermem. 11-12 yaşlarımdan beri yazılım ile ilgileniyorum. Çevrem ve Ailem devamlı birşeylerle suçladı küçükken hırsızlıkla suçlandım ve mahallede adım hırsıza büründü. Abimle benim aramda sevgi hep mahrum bırakıldı o çok sevildi. Bende kendimi geliştirmeye vermiştim tabii küçüğüm oyun yapacam kafasındayım. Günler geçti kendimi tanımaya başladım. Asosyal olduğumun şehirden nefret ettiğimin dağların hoş geldiğini fark ettim. Sonra 7 / 24 Bilgisayar başında Kod yazmak ve oyun oynamaktan başka birşey yapmaz oldum Arkadaşım yok. Aktivite 0. Ailevi şeyler yaşandı bazı bireyler kaçtı ve o bireyler beni savunan bireylerdi çok seviyordum onları evde. Onlar gidince Depresyona girdim. Sonra hayata devam ettim Anksiyetem ve kişilik bozukluğum da geldi. Ardından Bipolarda fark ettim ki var. Dedim Ne oluyor Yarabbi? Bir desen tamam 2 desen tamam 3? Belki farklı psikolojik hastalıklarımda olabilir. Neyse 9 ay önce Bir kız ile tanııştım. Kimseye aşık olmayan ben aşık oldum. Kıza direk açıldım. Biraz utangaçtım biraz taktik kullandım ve sonunda başardım tavladım. Geldik sevgili konusuna ben ona çok kötü davrandım ama aşırı yani. Bu da Psikolojik hastalıkların verdiği düşüncelerdi. Beni başkası kontrol ediyordu. Bir kaç defa ayrılma sonrasında sevgili yaptı biz ayrı iken. Bende o çocuğun iyi bir insan olmadığını. Cinsel yaklaşacağını uzak durması gerektiğini söyledim. Ama dinlemedi ve ilişkisine devam etti. Benim dediğim oldu. Çocuktan ayrıldı ve benle tekrardan sevgili. Bu 1 aydır gayette bbenden memnun herşey yapıyorum onun için. Konu bana gelirse ben onu seviyor muyum bilmiyorum. Bazen soğuyor gibiyim. Bazen seviyorum. Bazen kimseyi sevmiyorum. Ama mesela sevmediğim zamanlarda da onu başkası ile hayal etmeyi bırakalım bir kenara onsuz yapamıyorum o olucak yani. Bazen başka kızlara ilgi duyuyorum Utanıyorum bunu derken. İlgi değil de Benim aha bu kafam beni mahvetti. Kafamla konuşur oldum. Kıza aşığım sal diyorum. Hayır diyor. Aşık mıyım bilmiyorum. Aşık olmak istiyor musun derseniz. İmza mı bile atar tüm malım mülküm bilgim ne varsa bırakırım. Ben o kıza aşık olmak düzelmek istiyorum. Belki uzak ilişkidir diye kaynaklanıyordur hiç buluşmadık çünkü bır kızın elini bile tutmayı bırakalım göz göze gelmedim. Yada kafamında devamlı dediği gibi. Sen iyi değilsin kanka sırf psikolojik hastalıkların var diye böyle takıntılı düşünüyorsun diyor. Evet haklı. Kızla bu halimde bile evlenmek istiyorum. Onu Seviyorum. Beni ona aşık edin. Gerekirse BÜYÜ YAPIN :D işin şaka tarafı gerçekten yardımcı olun.
Ata KASAPOĞLU
Uzmanın Cevabı: Merhabalar Emre Bey öncelikle tanıları kendinizin koyması hiç doğru olmaz kendinizi bir çok rahatsızlık görebilirsiniz ama bunları bir uzmanın koyması gerekir eğer beraber terapi sürecine girmek isterseniz bu yoğun süreçte tabi ki size çok yardımcı olmak isterim unutmayın bu yaşlarda böyle duygu patlamaları yaşamak çok normal bu süreçleri atlamanın en güzel yanı sükunetle ilerlemek :))
Ata KASAPOĞLU
Psikolog
Uzmanlıklar: Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk