3. sorunlarım psikolojik mi

sorunlarım psikolojik mi

Kerim - 21 ay önce
Öncelikle merhaba benim birkaç ay önce uzun süreli bir ilişkim bitti. Onun isteğiyle sonlandırdık ve benim için çok ani oldu. Fakat bu durum öncesinden beri devam eden baş ağrılarım ayrılık sonrası çok şiddetlendi. Günlük hayatımı çok etkilediği için aile hekimine gittim o da migren olabileceğini söyledi. Bir de uyku problemlerim var, takıntılı bir şekilde bir şeyleri düşünüyorum ve zor uyuyorum. Bu duruma sadece migren diyemiyorum ben, sanki yaşadığım şeyler ilişkimle ilgili durumlar etkiledi gibi düşünüyorum. Acaba depresyonda mıyım diye de düşünüyorum çünkü keyfim de pek iyi değil. Bu yüzden size yazıyorum. Bunun psikolojik olup olmadığını merak ediyorum bu sorunlar için önerebileceğiniz bir şey var mı?
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, gördüğüm kadarıyla yaşadıklarınıza hazırlıksız yakalanmışsınız. Bu durum baş ağrılarınızı tetiklemiş ve uyku sorunlarına sebep olmuş olabilir. Her ne kadar psikolojik bir tarafı var gibi görünse de baş ağrılarınızın psikolojik olduğunu söylemek için önce bir nöroloji uzmanına görünmenizi öneririm. Bir nöroloji uzmanına görünmeden bunun psikosomatik bir belirti olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Uyku sorunlarınız için; anladığım kadarıyla tekrarlayan düşünceleriniz buna sebep oluyor, bu konuda psikolojik bir destek alabilirsiniz. Aynı zamanda size depresyonda olduğunuzu düşündürten noktaları da paylaşmış olursunuz.
Silinmiş UZMAN