3. Umursamaz nişanlı sorunu

Umursamaz nişanlı sorunu

Naz - 11 ay önce
Merhaba 2 aylık nişanlıyım nişanlım işsiz 5 gün önce doğum günüm vardi ve beni bir mesajla geçiştirdi bu beni çok üzdü mesajda maddi imkansızlıklardan dolayı birşey yapamadığını beni sevdigini telafi edeceğini yazmıştı o gün bütün gün onu bekledim ben sadece yanımda olmasını istedim ertesi gün kırgınlığımi dile getirdim herşeyin para olmadığını sadece yanıma gelip seni seviyorum demesinin yeticegini söyledim bana bu durumu abarttigimi söyledi bu cümlesi bni daha çok kırdı çünkü kendisi bu tür günlere önem verir daha aylar öncesinden hediye taleplerinde bulunur..5 gündür konuşmuyoruz gönül almaya dahi çalışmiyor sadece günaydın yazıyor ne yapacağımı bilmiyorum lütfen sizin görüşünüze ihtiyacım var
Zehra KITAY
Uzmanın Cevabı: Az önce işsiz olan ve bu durumdan ötürü kız arkadaşına karşı kendini hep mahcup ve suçlu hisseden bir gençle görüşmemi tamamladım. Üzerine sizin mesajınızı görmek ilginç bir tesadüf oldu. Aslında durum sandığınız gibi (umursamaz) olmayabilir. Erkekler duygularını ifade etme konusunda kadınlar kadar başarılı ve istekli değiller maalesef. Sanırım burada sorun olan şey doğum gününüzü istediğiniz gibi kutlamamış olmasının sizi önemsiz hissettirmesi. Peki size önem verdiğini gösteren başka şeyler var mı? Buraya odaklanmanızı tavsiye ederim.
Zehra KITAY
Psikolog
Uzmanlıklar: Panik Atak, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları