2. İş Hayatı
  3. Isimden memnun degilim..

Isimden memnun degilim..

M... A... - 2 yıl önce
Merhaba, 7 ay once basladigim isimden hic memnun degilim. Sanirim bir ustumde olan kisiler tarafindan uzerimde bir baski hissediyorum. Baska bir is bulmak mi cozum aklim cok karisik. Kendime olan guvenimi kaybetmis durumdayim yardimci olur musunuz?
Gamze ALTINTEPE
Uzmanın Cevabı: Merhaba Mehmet Bey, Sorunuz için teşekkür ederim. İş hayatımız da özel hayatımız gibi oldukça önemlidir. Sevdiğiniz işi yapmak; sizin işe bağlılığınızı, üretmenizi ve kendinizi geliştirmenizi sağlar. İşiniz bunlara olanak tanıyor mu? Bir de Pandemi döneminde bu tarz durumlarla çok fazla karşılaştık. Dönemin sebep olduğu uzaktan çalışma programına birçok çalışan uyum sağlayamadı. Uyum sağlama süreciniz sizi zorlamış olabilir belki. Hiyerarşik yapıda olan şirketlerde maalesef dolaylı yoldan olsa da bir hakimiyet ve üstünlük çabası görülebiliyor. . Size işinizle ilgili devam etmenizi veya işinize son vermenizi söylemek doğru olmayacaktır. Yaşadığınız süreç doğrudan sizle ilgili miydi? Bunu incelememiz gerekir. Mobbing yaşamış olabilirsiniz. Bu süreci doğru yönetelim. iyi günler dilerim.
Gamze ALTINTEPE
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Bipolar Bozukluk