1. Soru Sor
  2. Kaygı
Yasin KÖKMEN
Psikolojik Danışman
Yasin KÖKMEN
Tahsin Azad ATAŞ
Psikolog
Tahsin Azad ATAŞ
İrem Y SARIMAHMUT
Psikoterapist
İrem Y SARIMAHMUT
Hülya YERAL
Uzman Psikolog
Hülya YERAL
Damla KUTLUCA
Psikolog
Damla KUTLUCA
Gökselin DEMİR
Psikolog
Gökselin DEMİR
Büşra MANDIRALI
Psikolog
Büşra MANDIRALI
Rumeysa ÖZIÇ
Psikolog
Rumeysa ÖZIÇ
Abdullah GÜNDOĞAN
Psikolog
Abdullah GÜNDOĞAN
Büşra TULUMBACI
Cinsel Terapist
Büşra TULUMBACI
Fatma Nur ALDEMIR
Psikolog
Fatma Nur ALDEMIR
Lütfi ATABEY
Uzman Klinik Psikolog
Lütfi ATABEY
Çok çabuk panikliyorum
Danışan S... Ş... - 4 gün önce
Son zamanlar çok çabuk sinirleniyorum ve panikliyorum nedense en kötü ihtimal aklıma geliyor.Mesela birine ulaşamıyorsam panikliyorum.Aşırı kaygılanıyorum ve bu durum artık beni yormağa başladı bundan nasıl kurtula bilirim.Tüm herşeyi kontrol etmek istiyorum bi hata ve ya sorun olamsın istiyorum biliyorum mümkün değil ama durum ***** yapmalıyım?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, bu belirttiğiniz durumu ortaya çıkaran ya da tetikleyen yaşamınızda herhangi bir olay oldu mu? Kaygınız ve her şeyi kontrol etme isteğiniz ne gibi durumlar sonucunda ortaya çıkıyor bunlara bakmak ve bunlar doğrultusunda size özel bir tedavi planı oluşturmak gerekir. Bu durum sizin günlük hayattaki işlevselliğinizi olumsuz yönde etkilediği için destek almakta gecikmeyin.
Kafaya çok takıyorum
Danışan M... D... - 44 gün önce
Merhabalar ben sizinle görüşme yapmak istiyorum yapmadan önce ön bilgi istiyorum, Ben 19 yıldır hiç böyle bir sorun yaşamamıştım taki 2 ay öncesine kadar bu sorun Mayıs ayında başladı bir anda sağlık takıntısı oldu normal bir insandan daha fazla sağlığıma takıntı etmeye başladım yani her an bir organıma bir şey olacak bir şey olacak ameliyata gireceğim korkusu başladı ve bu gündelik hayatımı olumsuz etkiledi artık ne rahat uyku çekebiliyorum ne eskisi kadar mutluyum bundan nasıl kurtulabilirim? sizle konuşsam rahatlatır mıyım? yoksa bir ilaç tedavisi falan mı olur? şimdiden teşekkürler
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, düşüncelerimiz hayatımızı şekillendiriyor ve bu düşünceler olumsuz yönde olduğunda hayatımızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Sizinle yapacağımız terapi sayesinde düşüncelerinizi anlamlandırıp şekillendirebilirsiniz. Bu nedenle bir seans oluşturmanızı öneririm, sürecin nasıl olacağını neler yapacağımızı konuşmak önemli. Müsait olduğunuz gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz. Sevgilerimle
İzleniyormuşum Hissi
Danışan M... C... - 46 gün önce
Hocam merhabalar, ben ailemden uzakta yaşıyor ve çalışıyorum. Romantik ilişki yaşadığım insan ile evimde yaşadığım herhangi bir şey, bir tartışma, bir telefon konuşması nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde annem tarafından bilinip "bana anlatmak istediğin, üzerini örttüğün, bizimle paylaşman gereken ama paylaşmadığın birşey var mı" şeklinde bana dönüyor. Böylesine takip ediliyormuşum, dinleniyormuşum ve izleniyormuşum hissi bana artık çok fazla gelemeye başladı. İki kişi arasında olan bir mevzu, nasıl oluyor da farklı şehirde olan annem tarafından bilinebiliyor yada bu yönde bana imalı bir şekilde konuşulabiliyor, aklım almıyor gerçekten. Nasıl bir yol izlemem gerekir, ne olur bana yardımcı olun.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, partnerinizle olan yaşantı şekliniz ebeveynlerinizin sizi yetiştirme şekline uygun olmadığına dair yoğun bir kaygı yaşıyorsanız hatta zaman zaman kendinizi de eleştirirken buluyorsanız; annenizin her zamanki gayriihtiyari soruları size farklı hissettiriyor olabilir. Eğer durum her zamanki gibi değil de gerçekten bir şeyleri biliyor ve bildikleri üzerine konuşuyorsanız, burada partnerinizle olan yaşantınızı paylaştığınız kişiler varsa onlarla olan iletişiminizi gözden geçirebilirsiniz. Sevgiler...
Okul Hayatım İle İlgili Kaygı
Danışan H... Ş... - 2 ay önce
Merhaba 18 yaşında 11. sınıf öğrencisiyim. Ciddi kaygı problemlerim var. Çalışma isteğim var ama uygulama kısmı yok çalışmaya alışmak istiyorum ama oturunca sıkılıyorum daralıyorum konsantire bir şekilde ders çalışamıyorum. Ciddi konu eksiklerim var buda stresi oldukça artırıyor. Özellikle sınav haftası gelince ciddi psikolojik sorunlar yaşıyorum gerginlik mutsuzluk enerji olmaması vs Neler yapabilirim ? Hedeflerim var başarılı olmak istiyorum bu problemi nasıl aşabilirim ? Üniversite sınavında başarılı olmak istiyorum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle yaşadığınız bu kaygının temel sebebini bulmak lazım. Kaygıyı tetikleyen durumlar nelerdir bunların üzerinde çalışılabilir. Ayrıca buna yönelik yapacağımız çalışmalarla kaygıyı normal bir seviyede tutabilirsiniz. Size yardımcı olmak için uygun gün ve saatlerden randevu oluşturabilirsiniz.
Kalbin hızlı çarpması
Danışan M... A... - 2 ay önce
Hızlı kalp atısı yaşıyorum ellerimde uyuşma oluyor
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, Yaşamış olduğunuz bu semptomların öncelikle fiziksel kaynaklı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Psikolojik olma halinde korkunun yoğun yaşanması ve bu duygunun kaygıya dönüşmesinden dolayı olabilir. Tedavi süreci içerisinde durumunuz değerlendirilmelidir. Sağlıklı günler dilerim.
Gece neden uyumuyorum
Danışan Kardelen - 2 ay önce
Annem neredeyse 4aydir uyku uyumuyor gece olunca yandığını karnının agridigini boğulacak gibi olduğunu ayaklarindan kafasına kadar ateşlendi gibi söylüyor. Özellikle geceleri yaşıyor bu durumu ve ağzında hiç geçmeyen acı bir tat var
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle son dört ay içerisinde annenizi etkileyebilecek olumsuz bir yaşantısı oldu mu? bu soruya cevap arayın. Bununla birlikte biyolojik muayeneden de geçmesini öneririm. Çünkü birçok sebebi olabilir buradan benim herhangi bir tanı koymam doğru olmaz. Sevgiler...
Öfkeme sahip olamıyorum
Danışan Lilzy - 3 ay önce
Merhaba iyi günler. Ben 18 yaşında bir bireyin anksiyete bozukluğuna sahibim bir yıl sakinleştirici kullandım fakat bırakınca yine aynı olaylar başladı ve bugünlerde kendimi çok öfkeli hissediyorum. Herkese ve her şeye karşı içimde bitmek bilmeyen bir öfke var sanki nedeni ne olabilir? Erkek arkadaşım var eskiden çok sorunumuz oldu çok üzdü kırdı ama bugünlerde çok iyiyiz yine de eskiden yaptıklarını dediklerini göz ardı edemiyorum ailem dahil her şeye karşıyım sürekli gerginim hiçbir şey beni mutlu etmiyor zevk vermiyor tek amacım oyalanıp zaman geçirmek ve kendime eğlence aramak oldu güldüğümde samimi değilim içimden hiçbir şey gelmiyor böyle giderse herkesle aram bozulacak... Yardımcı olun lütfen
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba ilaçlar kalıcı çözüm olmuyor malesef. Daha önce yaşadığınız şeylerden dolayı öfke birikimi olmuş olabilir ifade edilmeyen öfke sizi bu duruma getirmiş olabilir. Gerçekten hicbir şey sizi mutlu etmiyor mu ya da sizi gerçekten mutlu eden şeyleri bulamadınız mı bunu düşünmenizi öneriyorum. Şu an yaptığınız şeyler içinizden gelmiyor olabilir ve içinizden yapmanın geldiği şeyleri bulamamış olabilirsiniz. Erkek arkadaşınız ile ilişkinizde sorunlarınızı çözdünüz mü her şey gerçekten yolunda mı ya da sorunları yok saymaya mı çalıştınız bunu da düşünmenizi öneriyorum. Dilerseniz bütün bunları konuşmak ve çözmek için randevu alabilirsiniz.
Sosyal fobi ve kekemelik
Danışan Huseyn - 3 ay önce
Merhaba ben Hüseyn 18 yaşındayım. Az da olsa kekemeligim var ama hayatıma etkisi biraz fazla bununla birlikte sosyal fobimin ola bilecegindem subheleniyorum asperger da ola bilir. Kekemelik sorunum icin konuşma terapistinden terapi almayı düşünuyorum ve psikolojik sorunlarım icinde bir psikologdan terapi almak istiyorum. Sormak istediğim şey sizce doğru bir şekilde iletişim kura bilirmiyiz? yoksa bir psikologdan terapi almadan once kekemeliğimi mi duzeltmeliyim?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba Konuşma probleminiz ne derecede olursa olsun tüm psikologlar size yardım edebilecek düzeyde eğitim almışlardır. Yani önce probleminizi ortadan kaldırmaya çalışmanıza gerek yok. Özellikle sosyal kaygı ve konuşma bozukluklarıyla ilgilenen bir psikoloğu seçmenizi de tavsiye ederim. Sosyal kaygı zaten bizim alanımız olmakla birlikte pek çok psikolog konuşma bozukluklarıyla da çalışmaktadır.
Esim in yanındaolma istiyorum
Danışan H... T... - 4 ay önce
Hocam eşimin yanında olabilmek için görüşmeye bende katılabilir miyim şehir dışında olduqum için gelemiyorum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, psikolojik danışma almak isteyen yalnızca eşiniz mi? Yoksa çift terapisinden mi bahsediyorsunuz tam olarak anlayamadım. Bu konuda netlik sağladıktan sonra cevap vermem doğru olacaktır.
Sebepsiz ağlama atakları
Danışan Yılmaz - 4 ay önce
Merhaba, kızım yılda bir kaç kere ağlama atakları geçiriyor. Bu ataklarda öfke nöbetleri de oluyor. Bipolar teşhisi koyuldu benim sormak istediğim bu ataklar sırasında biz ailesi olarak ne yapabiliriz çaresiz kalıyoruz ne yapacağımızı bilemiyoruz bize yol gösterir misiniz?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ailesi olarak kızınızın yanında olduğunuzu hissettirmeniz çok önemli, duygularını anladığınızı ve onu koşulsuz sevdiğinizi gösterin. Seans sürecinde daha detaylı tanıyabilirim sizleri, dilerseniz profilimden randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.