1. Soru Sor
  2. Kaygı
  3. herşeyden kaygılanma

herşeyden kaygılanma

S... G... - 7 ay önce
hocam ben 9 senedir okb tedavisi götüyorum tedavim cok iyi gidiyorfu bundan 6 ay önce komşumuz vefat etti ondan sonra o kisinin ruhunu gördüm ve kötü olmaya ozaman başladım bu böyle devam etti şuan hala halisünasyonlar görüyorum beni korkutuyor bu halisünasyonlar uyumaktan korkuyorum yüzleri değişik suretlerde görüyorum yorgunluk oluyor ellerimde birsürü damar görüyorum bunları antidepresanlar yapar mı acaba nezamandır çok kötüyüm sürekli ben ölücem diyorum olüm düşüncelerini silemiyorum aklımdan ölümümü hayal ediyorum bunlar neden oluyor?
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba... Öncelikle 9 senedir süren bir tedavi süreciniz olduğunu yazmışsınız burası biraz ilginç geldi bana. Komşunuzun vefatından sonra bazı durumların tetiklendiğini söylemişsiniz. Antidepresanların bilinen yan etkileri konusunda psikiyatristiniz ile mutlaka görüşün derim. Durumunuza göre ilaçları düzenlemek ya da sizi bilgilendirmek isteyebilir. Yaşadıklarınız ise tedavi sürecinizin detaylı olarak bilinmesini ve ona göre cevap verilmesini gerektiriyor. Süreci fazla uzatmadan uzman desteği almanızda fayda olacaktır. İyileşme sürecindeki kazanımlarınızı tekrar elde etmeniz sürenin uzamamasına bağlı olabilir. Umarım kısa sürede iyi günlerinize kavuşursunuz
Danışan
çok saolun iyi olurum değilmi
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: İyi olduğunuzu söylemiştiniz zaten demek ki başarabiliyorsunuz. Tekrar başarabilirsiniz yeter ki vazgeçmeyin
Danışan
tamam çok saolun hayırlı akşamlar
Koray TANEL
Koray TANEL
Uzman Klinik Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları