2. Kaygı
  3. İzleniyormuşum Hissi

İzleniyormuşum Hissi

M... C... - 21 ay önce
Hocam merhabalar, ben ailemden uzakta yaşıyor ve çalışıyorum. Romantik ilişki yaşadığım insan ile evimde yaşadığım herhangi bir şey, bir tartışma, bir telefon konuşması nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde annem tarafından bilinip "bana anlatmak istediğin, üzerini örttüğün, bizimle paylaşman gereken ama paylaşmadığın birşey var mı" şeklinde bana dönüyor. Böylesine takip ediliyormuşum, dinleniyormuşum ve izleniyormuşum hissi bana artık çok fazla gelemeye başladı. İki kişi arasında olan bir mevzu, nasıl oluyor da farklı şehirde olan annem tarafından bilinebiliyor yada bu yönde bana imalı bir şekilde konuşulabiliyor, aklım almıyor gerçekten. Nasıl bir yol izlemem gerekir, ne olur bana yardımcı olun.
Canan RAMADAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, partnerinizle olan yaşantı şekliniz ebeveynlerinizin sizi yetiştirme şekline uygun olmadığına dair yoğun bir kaygı yaşıyorsanız hatta zaman zaman kendinizi de eleştirirken buluyorsanız; annenizin her zamanki gayriihtiyari soruları size farklı hissettiriyor olabilir. Eğer durum her zamanki gibi değil de gerçekten bir şeyleri biliyor ve bildikleri üzerine konuşuyorsanız, burada partnerinizle olan yaşantınızı paylaştığınız kişiler varsa onlarla olan iletişiminizi gözden geçirebilirsiniz. Sevgiler...
Danışan
Cevabınız için teşekkür ederim hocam, Artık o kadar paranoya oldum ki ya evde dinleme cihazı var ya da telefonum bir şekilde takip ediliyor hissi yaşamaktan kendi alıkoyamıyorum. Yada son bir seçenek cidden en yakındaki komşular işi gücü bırakıp beni dinliyorlar. Başak bir şekilde anlamlandıramıyorum durumu.
Canan RAMADAN
Uzman Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları