2. Kaygı
  3. Korkuyorum yardım edin

Korkuyorum yardım edin

Sessizlik - 13 ay önce
İyi günler OKB ve panik atak hastasıyım .ilaç kullanıyordum yillardir ama düzensiz .psikolojim aşırı derecede bozuk .Ve bir sevgilim var 4 senedir .ve ben sürekli bu aralar onun öleceğini hissediyorum.hislerim genelde hep çıkar 100 de 99 .ve bu his okadar kötü ki .onun yüzüne baktığım her an bu çocuk erken ölücek hissediyorum diyorum içimden .ama okadar gerçekçi bir hiski.mesela çocuk diyorki ilerde şöyle yaparız evlenince böyle yapariz .hemen içimden bir his geçiyor. Ozmana kadar yasiyamiycaksin diye .yalvarırım yardım edin üni sınavına hazırlanıyorum bunu düşünmekten psikolojim bozuldu.dayanacak halim kalmadi .ztn bu sene dedemi kaybettim .bu his çok inandırıcı bir his kesin gerçek olucak .acaba Allah içime mi doğurdu bu hissi ***** o şekilde hissedip doğru çıkan kişiler de varmış .hissediyorum erken ölcek .sizce bu psikolojik mi ? Onu kaybedersem kafayı yerim .Ztn kötü bir olay olduğunda hemen bilincim kayboluyor ve baygınlık geçiriyorum ona bişey olursa kesinlikle ölürüm bunu biliyorum .Allahın adını verdim yardım edin .çok kötü durumdayım.intihar edicem gerçekten .yardımcı olun .neden oluyor bu his
Ebru ÖZGÜN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle okb tanınız varsa ilaç kullanımınız bir psikiyatrist gözetiminde onun gerekli gördüğü düzen ve tarif dahilinde olmalıdıe.İlaçları düzensiz kullanmanızda obsesyınların artmasına sebep olabilir. Ayrıca ilaç tedavisi artı psikoterapi birlikte bir süreç izlemeniz iyileşme üzerinde en etkili yöntemdir. Şuan yaşadığınız düşünceler okb nin etkisi altında olan kontrolcü obsesif düşünceler.Psikolojik yardım almanızı öneririm,sağlıklı günler dilerim.
Ebru ÖZGÜN
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar, Obsesif Kompulsif Bozukluk