2. Kaygı
  3. Nefes almayi hatirlamak

Nefes almayi hatirlamak

M... U... - 20 ay önce
Gece yatarken aşırı düşünmem sonucunda manuel nefes almaya başladım. Ama ilk defa yaşamıyoruz sonuçta geçer dedim. Ama aklım aldığım her önleme çözüm buldu ve işin içinden çıkamadıkça daha çok telaş yaptım. Ve bu telaşla birlikte günü uyuyarak bitirsemde yarın yine aklıma geldi ve büyük bir stres yasamaya basladim. 1 hafta geçti ve devam etmekte. Mesela yazarken bile aklıma geliyor ne kadar geçeceğini bilsem de aklım engel oluyor tamamen tersime işlem yapıyor. Hafızamdan bunu silmek istiyorum. Ama elbette mümkün değil. Bunu NET bir şekilde kökünden bitirmenin her şeye uyarsak bir çözümü var mıdır benim için önemli tek şey bu? Net bir cevap verirseniz çok sevinirim
Özlem ODABAŞI
Uzmanın Cevabı: Merhaba, dediğiniz gibi hafızanızı silmek mümkün değil. Ancak bu düşüncelerinizi kontrol altına alabilmeniz ve başa çıkabilmeniz terapiyle birlikte mümkün olabilir. Profesyonel bir destekle bu sürecin üstesinden gelmenizi öneririm. Dilerseniz randevu takvimim üzerinden seans alabilirsiniz. İyi günler dilerim.
Özlem ODABAŞI
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri