2. Kaygı
  3. Okul Hayatım İle İlgili Kaygı

Okul Hayatım İle İlgili Kaygı

H... Ş... - 22 ay önce
Merhaba 18 yaşında 11. sınıf öğrencisiyim. Ciddi kaygı problemlerim var. Çalışma isteğim var ama uygulama kısmı yok çalışmaya alışmak istiyorum ama oturunca sıkılıyorum daralıyorum konsantire bir şekilde ders çalışamıyorum. Ciddi konu eksiklerim var buda stresi oldukça artırıyor. Özellikle sınav haftası gelince ciddi psikolojik sorunlar yaşıyorum gerginlik mutsuzluk enerji olmaması vs Neler yapabilirim ? Hedeflerim var başarılı olmak istiyorum bu problemi nasıl aşabilirim ? Üniversite sınavında başarılı olmak istiyorum
Büşra GÜZEL
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle yaşadığınız bu kaygının temel sebebini bulmak lazım. Kaygıyı tetikleyen durumlar nelerdir bunların üzerinde çalışılabilir. Ayrıca buna yönelik yapacağımız çalışmalarla kaygıyı normal bir seviyede tutabilirsiniz. Size yardımcı olmak için uygun gün ve saatlerden randevu oluşturabilirsiniz.
Büşra GÜZEL
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları