2. Kaygı
  3. Sürekli Mutsuzluk ve Kaygı

Sürekli Mutsuzluk ve Kaygı

E... G... - 20 ay önce
Küçüklüğümden bu yana hayata karşı sürekli mutsuzluk ve kaygı duyguları içerisinde yaşamaya çalışıyorum. Mutluluk duygusu çok kısa sürüyor ardından kendimi mutsuzluk ve kaygı duygularıyla baş başa buluyorum. Hayatta başarısız olmak kaygılandığım ve korktuğum olayların başında yer alıyor. Yaşadığım şehirde psikiyatriste gittim fakat hiçbir fayda sağlayamadım. Psikolog hizmeti de maalesef yok. Bu durumu biraz olsun hafifletecek önerileriniz var mı acaba?
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, bahsettiğiniz durum küçüklüğünüzden bu yana sizin hayatınızdaysa artık kendini tekrar eden bir döngü oluşturması oldukça normal. Bir psikoterapi süreciyle bu örüntüyü başlatan ve devam ettiren faktörleri fark edip bunlara karşı aktif bir rol oynamak mümkün olacaktır. Psikiyatristler, aynı zamanda psikoterapist de değillerse, genelde ilaç düzenlemesi üzerinden varolan rahatsızlığı gidermeye çalışırlar. Fayda görememiş olmanızın bir sebebi bunun bir adım ötesine geçerek psikoterapi sürecine ihtiyaç duymanızdan kaynaklanıyor olabilir. Bulunduğunuz bölgede psikolog hizmetine erişiminiz yoksa size önerim bütçenizi sarsmayacak ve bu konuda uzman bir psikoterapistten online olarak randevu almanız olacaktır. Fayda göreceğiniz bir sürece başlamanız dileğiyle, sevgiler
Silinmiş UZMAN