2. Kendim
  3. 16 olacagim ama boyum 155

16 olacagim ama boyum 155

e... ... - NaN saniye önce
merhaba. 16 yasina girecegim,kizim ve hâlâ 155 boyundayim. annem 154 babam 170. beslenme duzenim bozuk,cogu seyi yiyemiyorum. bazen yemiyorum bile. ayrica ergenlige erken girdim ve bu kizlarda sanirim bir sorunmus. ek olarak yaz tatilinde ilac takviyesi ile voleybol oynadim ve biraz uzadi ama simdi okuldan dolayi voleybola gidemiyorum,ilaci da daha almadim. barfikse asiliyorum ise yarar diye ama hâlâ bir sonucunu gormedim. gercekten kisa kalmak istemiyorum,cok takiyorum kafama,kendimi bu sekilde kabullenemiyorum. bir sitede barfiksin,sporun falan cok etki etmedigini ve genetigin bu isin yuzde seksenini olusturdugunu duydum. eger oyleyse uzayamam diye cok korkuyorum. en azindan 165 olabilmeyi cok istiyorum,kendimi kisa olarak kabul edemem gibi geliyor. ne yapmaliyim,nasil uzatabilirim? simdiden tesekkur ederim.
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, boyunuzu nasıl uzatacağınızı uzmanlık alanım olmadığı için bilemem. Ancak kendinizi olduğunuz gibi kabul etme konusunda yardım isterseniz sizlere yardımcı olabilirim. Sağlıklı günler dilerim.
Fatma İzel ŞAHİN
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri