2. Kendim
  3. Ağlama ve sürekli düşünme

Ağlama ve sürekli düşünme

B... ... - NaN saniye önce
Ben bir konuda çok üzüldüğüm zaman gün boyu sürekli ağlıyorum. Bazen uykumdan uyanıp bile ağlıyorum ve sürekli beni üzen konuyu düşünüyorum. İş hayatımda da insanlarla ağlamaktan konuşamıyorum ve kendimi ifade edemiyorum. İnsanların beni umursamadigini düşünüyorum ve bundan daha çok üzülüyorum. Ben durumdan çok sıkıldım.
Merve ALTINTAŞ AĞCA
Uzmanın Cevabı: Merhaba, geçmişlerinde önemsenmediğini düşündürtürecek uzun süreli deneyimleri olduğunda insanlar, kendilerini ve yaşadıklarını değersiz hissetmeye başlarlar. Bunun sonucunda kendilerini anlatmaktan vazgeçmeye başlayabilirler. Anlaşılmak, görülmek ve yardıma ihtiyacınızın olduğunun farkedilmesini istemek çok insani bir ihtiyaç. Ancak yetişkin olunduğunda bu ihtiyacın giderilmesini talep etme, bekleme şekli sorunun çözümsüz kalmasına bazen sorunun daha artmasına yol açabiliyor. Kendi duygularınızı anlamak ve ihtiyaçlarınızı farketmek ve bunların giderilmesi için uygun yollar keşfetmek isterseniz terapi desteği almak size iyi gelecektir.
Merve ALTINTAŞ AĞCA
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci