2. Kendim
  3. Aniden gelen duygu değişimleri

Aniden gelen duygu değişimleri

... ... - 7 ay önce
Hocam yaklaşık iki yıldır hayata karşı bakışım düşüncelerim mantığım hayallerim herşeyim değişti . Aşırı negatif biri oldum . Olumsuz düşünmekten yoruldum . Bahsettiğim duygu değişimleri ise mesela kız olmaktan ; yaşamaktan , çoğu şeye karşı içimde bir anda mutluyken üzülüyorum üzüntüm kısa sürüyor ama bu şekilde ataklarla devam ediyor . Mutluyken bir anda üzülebiliyorum . Üzgünken gülebiliyorum. Psikolağa gitmeli miyim yoksa bu duygu değişimleri normal mi ? Belli bir süre sonra gerçi yaşım 21 ergenliğim biteli çok oldu bu duygularımdaki değisimler zamanla geçermi ?
Hatice FARSAKOĞLU TUNCER
Uzmanın Cevabı: Merhaba sevgili danışanım. Yaşadığınız sorunun yaklaşık iki yıldır hayatınızı etkilediğinden bahsediyorsunuz. Duygu değişimleri diye bahsettiğiniz duygu geçişlerinin hangi durumlarda ortaya çıktığı, sizi ne derece etkilediği bir yardım sürecine başladığınızda keşfedebileceğiniz şeyler. Bahsettiğiniz olumsuz düşüncelerin, duygu geçişlerininin ve üzüntülerin hayatınıza etkisini değerlendirerek, yoğun şekilde etkiliyorsa yardım almak iyi bir fikir olabilir. Sormak istediğiniz başka soru olması durumunda yine buradan yazabilirsiniz. İyi akşamlar dilerim.
Hatice FARSAKOĞLU TUNCER
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık