2. Kendim
  3. Anlamsızlık Kaybolmuşluk

Anlamsızlık Kaybolmuşluk

Meathouk - 17 ay önce
Kendimi kaybolmuş hissediyorum. Çalışacağım alanı ve kendimi geliştirmek istediğim alanı bulamıyorum. İlk başlarda çok motive şekilde "ben kesinlikle bu alanda çok çalışıp başarılı olurum" diyorum sonrasında bir isteksizlik, sıkıntı ve o işi yapmaya çalışırken daralıyorum masanın başına bile oturamıyorum. İlk zamanlar çok iyi şekilde odaklanıp çalışabilirken bir kaç hafta sonra odaklanamıyorum. Kafamda o kadar farklı kariyer planları var ki seçemiyorum seçmeye başladıktan sonrada acaba başka alanda daha başarılı olabilirim düşüncesi ve aslında başarısızlık korkusu da var tabi. Kısaca benim sorunum karasızlık ve tembellik diye düşünüyorum ne yapabilirim.
Melike KURT
Uzmanın Cevabı: Merhaba, seçenekleriniz arasından en iyisine ulaşmak için çaba gösteriyorsunuz. Bu çabalarınız sizi daha başarılı olabileceğiniz alanlara doğru araştırmaya itiyor ancak bu durum yani sürekli mükemmeli arama çabası bir noktada sizi hiçbir şey yapamaz hale getiriyor. Sizin kendinizle olan içsel mücadelenizde yaşam amaçlarınızı ve anlamlarınızı tekrardan gözden geçirmeye ihtiyacınız var. Kesinlikle tembellik değil. Kendinize ağır gelen bir yük var. Daha fazlası için uğraş verme yükü. Bu noktada size yardımcı olabilirim, hayatınızın kaptanı sizsizsiniz. Burada birlikte yörüngemizi çizebilir ve daha kaliteli ve anlamlı bir yaşantı alanı oluşturabiliriz. Randevu oluşturursanız daha detaylı görüşebiliriz. Sağlıkla kalın.
Melike KURT
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları