2. Kendim
  3. Arkadaşlık hakkında

Arkadaşlık hakkında

MinikKelebek1 - 21 ay önce
Bir arkadaşım var uzun zamandır gönlünü arkadaşlığını kazanmaya çabalıyordum. Bundan bir süre önce başka bir hesabın onu rahatsız ettiğini gördüm resimlerini paylaştığını vicdanen onu önemsediğim için ona yardım etmek amacıyla ona rahatsızlık veren kişiyi uyardım aynı şekilde arkadaşıma da bu şekilde paylaşımlar yazılar dönüyor diye bu süreçte bana biraz olsun dönüş yapmıştı ona inanmamam gerektiğini kendisine inanmam gerektiğini ama o şahıs tehdit ediyor du onu ona zarar vermek konusunda ona birşey yapacağı konusunda bu süreçte kız hesabını kapattı bana bişey olursa beni bu şekilde hatırlayın gibisinden bi video paylaşmıştı ona zarar vermiş olmasından endişe ediyorum kendisinden uzun zamandır haber alamıyorum buda beni endişeye sürüklüyor içimde o videodan sonra bir iki paylaşımı daha oldu ama o süreçten beri birdaha onunla konuşabilme şansım olmadı ve uzun süredir varlığından varoluşun dan bir iz yok kendisini çok merak ediyorum aynı şekilde çok fazla düşünüyorum iyi olup olmadığı konusunda bu konuda ne yapabilirim?
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Anladığım kadarıyla arkadaşınızla şu an iletişimde değilsiniz. Değer verdiğiniz birinin zarar göreceğini düşündüğünüz için yapabileceklerinizi yapmışsınız. Hayatımızda stres verici olaylar yaşadıktan sonra yakın çevremizle olan ilişkilerimiz de değişebilmektedir. Arkadaşınız kendisini geri çekmiş olabilir. Siz iletişime geçmek için tüm yolları kullandığınız halde sizinle iletişime geçmiyorsa eğer arkadaşlık ilişkinizi gözden geçirmekte fayda var. İnsanların kendi hayatı ve seçimleri olduğunu unutmamalıyız. Arkadaşınızla ilgili düşünmeye başladığınızı fark ettiğinizde dikkatinizi başka şeylere yönlendirmeye çalışabilirsiniz. İyi günler.
Silinmiş UZMAN