2. Kendim
  3. Aşk acısı ve kaygı bozukluğu

Aşk acısı ve kaygı bozukluğu

snyle - NaN saniye önce
Yaklaşık 3.5 yıldır karşılıksız olması nedeniyle aşk acısı çekiyorum ve son 7-8 ayda bu durum yaşam kalitemi çok etikiliyor.Rüyamda bile sevdiğim kişinin beni istemediğini ve kafaya taktığımı her şeyi görüyor,tekrar tekrar yaşıyorum.Aynı gün içerisinde ruh halim ve duygu durumum çok sık değişip uç noktalara çıkabiliyor.Ciddi bir kaygı problemim olduğunu düşünüyorum,yardımcı olursanız çok mutlu ***** yapmalıyım,nereden başlamalıyım?
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Yaşadığınız sorunu sürdüren davranışlarınızı saptayıp bu davranışların işlevini öğrenmek gerekiyor. Ardından da davranışlarda bazı değişiklikler yapılması gerekiyor. Davranış değişikliğinden sonra düşünce ve duygularınızda da olumlu değişimler olacaktır. Bütün bunların sistemli bir şekilde yapılması için psikoterapiye başlamanızı öneriyorum.
Silinmiş UZMAN