2. Kendim
  3. Beynimi kontrol edemiyorum

Beynimi kontrol edemiyorum

Rin - 14 saat önce
Merhabalar, psikologa mı yoksa psikiyatriste mi danışmam gerektiğini bilmiyorum. 21 yaşındayım 22 yaşına gireceğim. 15 yaşımdan itibaren beynimin hayal haraketlerini kontrol edemiyorum ama gerçeklik algımın da bozulmadığını biliyorum. Anlatmak zor çünkü ben de tam anlayamıyorum. Beynim her soruyu bana sorabiliyor ve bunu ben yanıtlasam bile net bir cevap bir insandan alacağım cevabı duyana kadar da aynı soruyu sormaya devam ediyor ve bu soruları ben düşünmeden ortaya çıkartıyor. Sorular öyle kolay veya normal olmuyor tamamen abnormal, iğrenç, bir insana sorarsam herhangi birini ya psikopat ya da iğrenç bir insan olarak adlandırılacağımı biliyorum. örnek bir soru vermek gerekir mi bilmiyorum... Geçen yaşanan bu iğrenç ve travmatik olayda duyduğum 'parçalanmış beden' cümlesi ile bir anda beynim bir soru yarattı ve bu sorunun cevabını alana kadar da hiçbir şey yapamadım. 'Acaba bir beden parçalandığında hangi parça daha ağır olur?' bu ve böyle daha berbat soruları düşünmüyorum bu bana keyif vermiyor. 2. kontrol edememe olayım ise hayal kurması. şu an bile beynim sizin laptopunuzu açıp bunu okurken ki profilinizi hayal ediyor ve bu bir kız olarak kendimi yanlış hissettiriyor (yanlış anlamayın cinsellik ile alakalı değil hiçbiri) veya biriyle konuşurken onun 5-10-15 saniye sonraki diyeceklerini hayal ediyorum Bazen tanrının bile beni nasıl izlediği gibi uçuk hayaller... Geceleri yatağımı ve yastığımı kaç defa yumruklayıp tanrıya bunun bitmesini istediğimi yalvarıyorum çünkü bu iki şey beni ne uyutuyor ne de gündelik hayatımda rahat bırakıyor bazen herşey acaba rüya mı? gibi hissettiriyor sanki dünya ile aramda bir görünmez bariyer var ve birşeyi tam olarak net hissedemiyorum... anlatmaya çalıştım .. anladınız mı bilmiyorum ama ben bile artık bunu anlayamaz duruma geldim...
Özge YILMAZ
Uzmanın Cevabı: Merhaba, bir psikiyatriste başvurmanız en iyisi olur.
Özge YILMAZ
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kişilerarası İletişim Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar