2. Kendim
  3. Borderline yatkın olabilirmiyi

Borderline yatkın olabilirmiyi

B... ... - NaN saniye önce
14 gündür kendimi çok enerjik aşırı özgüvenli herkese herşeye kendime çok güvenen bi haldeyim 0 kaygı 0 korku bu durumu aşırı buluyorum ama neden böyleyim anlamıyorum. Bu durumda dürtüsel ve çok rahat davranıyorum. Dersede odaklanamıyorum. Bana normal gelmiyor. Depresifkende çok dipte oluyorum. Dengesiz duygudurumları yaşıyorum. Uç iniş çıkışlar. Hayatımın getirilerini aksatıyor ve bu halle ne yapıcam bilmiyorum. Terapi sürecinin parçası mı, bu git gel haller bana normal gelmiyor. Neden böyle oluyor
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba Danışan ; Duyguların ve düşüncelerin ani ve hızlı değişimi dengenin bozulduğunu göstermektedir . Terapi başladığı zaman olumsuz anıların , travma ve düşüncelerin başlangıçta artış göstermesi beklenen bir durumdur ancak sizin bahsettiğiniz ani duygu değişim durumu belirli psikiyatrik bozuklukların semptomları olabilir . Pervasız dürtülsek davranışlar , düşünceler , enerji olma hali , aşırı para harcama durumu , fikir dağılmalarının olması ardından gelen mutsuzluk , depresiflik , zevk kaybı gibi epizod dönemlerinin olması terapiye başlamanız ile açıklanamaz . Bu sebeple durumu daha iyi anlatmak ve geri dönüş verebilmem adına değerlendirme seansı alabilirsiniz teşekkürler .
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk