2. Kendim
  3. BOŞANMA SONRASI DURUM

BOŞANMA SONRASI DURUM

... ... - 19 gün önce
Bugün boşandım, istememe rağmen eşim dava açtı. annem babam vefat etti. iki çocuğum var onlarda annesinde. kızım üniversitede ama o da annesinden yana. kendimi yapayalnız ve hayata küsmiş hissdiyorum. ne yapacağımı bilmiyotum
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar ; Boşanma süreci yas sürecidir. Yasın evreleri vardır. Yas süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir fakat ilk 6 ay üzüntü duymanız , yalnız hissetmeniz gibi duygularınızın olması o sürecin sağlıklı tamamlanması ve kabul edebilmeniz için yasamanız gereken duygulardır çok doğal ve normal. Fakat boşanmayı siz istemeyip karşı tarafın istemesi şeklinde boşanmanız süreci daha zor atlatmanıza neden olabilir. Aynı zamanda anne ve babanızı kaybetmeniz de yas sürecinin uzun sürmesine ve psikolojik problemlerin gelişmesi için risk faktörüdür. Bu süreçte kendinizi kapatmamalı ve yalnız kalmamalısınız. Süreç daha fazla zorlanmadan duygularınızı , düşüncelerinizi rahatlıkla paylasabilmeniz , öfkenizi de dile getirip sağlıklı bir şekilde ifade etmeniz çok önemli. Bir ruh sağlığı profesyoneli olarak psikologlardan bu süreçte danışmanlık desteği almanız sizin kendiniz ve çocuğunuz için yaptığınız en iyi yatırım olacaktır 🌸☺️. Diler iseniz bende bu alanda çalışan bir Klinik Psikolog olarak size danışmanlık vermek isterim. Tekrar görüşmek dileği ile Sevgiler 🙏
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar