2. Kendim
  3. Concerta 54 mg ile 6 günüm

Concerta 54 mg ile 6 günüm

A... ... - 54 gün önce
vermiştim Hocam ve bir kaç gün önce gittim psikiyatriye ve oturdum derdimi anlattım doktara ve bana reçeteli bir ilacı yazdı ve ismi concerta 54 mg ilacini yazdi ve bu ilaç sayesinde iyileşirsin dedi ve ilacı kullanali 6 gün oldu bugünde dahil yani ve hala etki etmedi yan etkiside olmadi ve hala aynıyım Hocam ve bunlarda var bende yıllardır yani dedim gibi 1-unutkanlık 2-dikkatsiz dikkatim yok yani ve dedim gibi hiç bir günde olamdi yani 3-dikkat dağınıklığı 4-okudum kitapin bir kelimesini bile anlamama ve anlık olarak kelimelerin kafamdan uçup gitmesi 5- düşünmeden anlık olarak cevap verme veya tepki gösterme
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba; Concerta dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu için kullanılan yaygın bir psikiyatrik ilaç olmakla beraber sadece psikiyatristlerin yazabildiği bir ilaçtır. Bir psikiyatrik ilacın etkisini göstermesi yaklaşık 3-4 hafta sürmektedir. 6 gün daha çok erken bir süre ilaç hakkında etkilerini görebilmek henüz pek mümkün değil bunu bilmenizi isterim. Mutlaka her ay psikiyatri kontrolüne başta düzenli olarak gidilmesi bundan dolayı da önem arz etmektedir ( ilacın etkilerini konuşmak adına ). Psikiyatrik ilaçlar var olan dikkat dağınıklığını tamamen geçirmeyecektir hiç bir ilacın böyle bir etkisi yok kullanan kişi bunu bilip buna göre beklentisi olmalıdır. Psikoterapi , psikolojik danışmanlık desteği bu yüzden çok önemli. Daha uzun süreli tedavi yöntemi terapi sayesinde kişinin baş etme becerisini arttırarak kazandırılır. Bir süre ilacın etkisi için göstermesi için kendinize zaman tanımanızı isteyeceğim. Ancak siz psikoterapi hakkında bir psikolog ile görüşmeyi de lütfen düşünün ve değerlendirin. Umarım sorunuz için faydalı olmuştur. Sevgiler.
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar