2. Kendim
  3. Disosiyatif Kimlik Bozukluğu

Disosiyatif Kimlik Bozukluğu

ftmnr - NaN saniye önce
Merhabalar. Bende Disosiyatif Kimlik Bozukluğu olduğunu düşünüyorum. Bu konudaki yazınızı okudum. Tek sıkıntı karakterlerimin hepsi alt karakter, birbirlerinden habersiz ve bağımsız değiller. İstediğim an istediğim karakter olabiliyorum. Yaş konum cinsiyet meslek sosyal statü hatta arkadaş çevresi (sosyal medya) bile birbirinden çok ayrı. Öncelerde bu durum bana oldukça eğlenceli geliyordu fakat artık rüyalarımda onlardan biri olduğumu görmeye başladım. Kontrolü benden almalarından korkuyorum. Öneriniz var mı?
İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilk fırsatta bir psikiyatriste gidip hekim görüşü almanızı öneririm. Eğer böyle bir durum varsa bir an evvel tedavi sürecine başlanmalı. Sevgiler...
Danışan
En son bir yerde bana doğum tarihim sorulduğunda kendi doğum tarihimi degil karakterlerimden birinin doğum tarihini söylediğimde bu durum beni korkuttu. Fakat ilaç tedavisi görmek istemediğim için psikiyatriste gitmek istemiyorum. Daha öncesinde majör depresyon ve tikinarak yeme bağımlılığı için ilaç tedavisi gördüm. Hiç faydasi olmadı
İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR
Uzmanın Cevabı: Dissosiyatif Kimlik Boz. tedavisinde ilaç kullanımı önemli. Fakat sadece ilaç tedavisiyle bir şeyleri çözmek pek mümkün olmuyor. İlaçla birlikte terapi de almalısınız. Muhakkak psikiyatriste gidin ondan bir görüş alın. Çünkü biz psikologların tanı koyma yetkisi yok ve tanı konmadan terapiye başlamak sağlıklı olmaz...
İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar