2. Kendim
  3. Eşimle sorunlarım var

Eşimle sorunlarım var

... ... - 3 ay önce
Merhaba eşimle sürekli tartışıyoruz ona nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum artık ona sinirli olunca görmek duymak bile istemiyorum sinirliyken sevmiyorum onu adeta bıçak gibi kestirip atıyor herşeyi beni dinlemiyor kendimi ifade edemiyorum birbirimizi ters anlamak için çabalıyoruz ikimiz de yalnız hissediyorum mutlu değilim onu seviyorum ama kedi köpek gibiyiz sürekli bu durumu aşmka istiyorum ona göre ben hep trio atıyorum sorun çıkarıyorum ama öyle değil beni dinlemiyor sürekli telefon ile oynuyor dinlese kendimi ifade edebilsem bu kadar sorun yaşamayız ne yapmam gerekiyor
Nilüfer Sultan CANTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Tartışma konusu olan konuları tartışma esnasında konuşmaya çalışmak yerine her iki tarafın kendini ifade etmeye ve diğerini dinlemeye istekli ve hazır olduğu zamanlarda konuşmak; bu zamanları yakalamak ya da bizzat böyle bir ortam oluşturmak konuşularak halledilebilecek konuların birikmesinin ve ilişkinin kalitesine zarar vermesinin önüne geçebilir. Karşı tarafın dinlemesini sağlamanın belki de ilk yolu önce bizim karşı tarafı dinleyerek iletişime başlamamızdır. Dinlenildiğini hisseden kişi dinlemeye daha istekli olur...
Nilüfer Sultan CANTÜRK
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar