2. Kendim
  3. Eski sevgiliyi düşünme

Eski sevgiliyi düşünme

Yaren - 20 ay önce
Merhabalar tamamlanmamış bir duygum olduğunu düşünüyorum bunu nasıl aşabilirim sürekli eski sevgilimi düşünüyorum aslında unutmuş ve hayatıma devam etmiştim fakat onun hayatıma dahil olmasıyla tekrar başa döndüm bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Zülal DESTANCI
Uzmanın Cevabı: Merhabalar nasıl ayrıldığınız ve ayrılığınızdan beri ne kadar zaman geçtiği vb birçok faktörle beraber düşünülmesi gereken bir durumdur aslında. Ayrıntıları bilmemiz daha yardımcı olabilir. Ancak duygularımız olayların akışı ve bitişi gibi hızlı bitmezler. Duyguların zamanı farklıdır. Yıllar sonra bile bir anda aklınıza gelebilir yine bir duygu açığa çıkabilir. Bu da kötü bir durum değildir. Önemli olan bu duyguyu nasıl bir davranışa dönüstürdüğünüz. Sonrasında pişman olacağınız davranışlar ortaya çıkıyorsa problem olabilir. Eğer ilişki birliktelikle beslenmezse zamanla daha zayıflayacaktır. Şimdi ki kadar yoğun olmaz büyük ihtimal. Bu durum günlük yaşantınızı engelliyor veya önceden de belirttiğimiz gibi pişman olacağınız davranışlar ortaya çıkıyorsa bu konuda yardım almanız daha uygun olabilir. Duygulari yönlendirme noktasinda yeni beceriler öğrenmek isterseniz profilimden bana ulaşabilirsiniz. Hayırlı geceler dilerim.
Danışan
Teşekkür ederim ☺️
Zülal DESTANCI
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk