2. Kendim
  3. Flörtümle alakalı sorunlar

Flörtümle alakalı sorunlar

Mira - 17 ay önce
Merhabalar ben flörtümle alakalı sorunlar yaşıyorum ve ne yapacağımı hiç bilmiyorum. 3 senedir seviyorum kendisini. İlk başta biz arkadaştık bu arada sonradan ben ona karşı bişiler hissettim. Ona ilk açıldığımda bana karşı sadece arkadaşça hislerinin olduğunu söylemişti. Ama daha sonradan flörtleştik. Yani flörtüz derdi bana şuandan için. Ama ben hiç bir zaman sevildiğimi hissetmedim. Ağzından hiç güzel bi söz beni özlediğine dair sevdiğine dair hiç bir laf duymadım. Aynı sınıfta okuduk üniversitede. Toplasanız 3-4 kere görüşmüşüzdür. Ondada hep ben teklif ettim buluşalımmı diye o hiç demedi. Ara tatilden sonra 2.dönem buluşalım demiştim mesela bilmiyorum dönem çok yoğun derdi. Halbuki aynı sınıftaydık. Buluşmakmı istemiyorsun derdim ne alakası var der gene kızardı. Benim garibime giden bir sürü davranışları sözleri vardı. Mesela sınıfta aşk yaşamak istemediğini söylerdi hep. Sınıfta hiç bir zaman ne selam verdi ne nasılsın dedi beraber yan yana bile oturmadık hiç derste. Dışardan bakıldığında bu çocukla bu kızmı flörtleşiyor diye şaşırırsınız çünkü hiç çaktırmazdı görüştüğümüzü sınıfta. Belli etmezdi. Buluştuğumuzda bile okulda fakültenin önünden beraber geçmezdik. Bende bunu hep şuna yordum benimle gözüksün istemiyor. Hep böyle düşündüm. Sevgimi ona hep hissettirdim değer verdiğimi hissettirdim. Ama onun bu şeyleri anlayabildiğini sanmıyorum. Ona yemekler hazırlayıp buluşçağımız gün ikram ederdim. Hatta bir çilekli pasta yapmıştım. Keşke çikolatalı yapsaydın dedi bidahakine çikolatalı yaptım o derece sevdim ben. Bana o kadar kızardı mesela gene ben bir şekilde bozulmasın diye aramız alttan almaya gönlünü etmeye çalışırdım üstelik haklıyken sırf sevdiğim için. Çok böyle herşeyi ben bilirim her zaman ben haklıyım o modda bunuda dile getirirdi. Bende hata yok hep sende derdi. Hiç özür felanda dilemezdi. Kendini hep haklı görürdü. Onun olduğu şehire geldim ( ama sırf o bu şehirde olduğu için değil iş için geldim buraya ) şuan kardeşimle yaşyorum. Dedimki ne zaman buluşuruz bana sen oraları bir tanıda bakarız dedi. Olmadı yılbaşında felan görüşürüz dedi. Zaten buluşsakta ne olacak dedi. Yani hiç bir şekilde ne heycan var ne beni özlediğine dair birşey. Dedim biz şuan neyiz? Dedi işte buluşunca ben teklif edecem sevgili olmak için. Bunada inanmadım tabi. En son işte 3-4 gün önce bi kavgamız oldu. Dedimki ben çok yoruldum artık sen gerçekten beni istiyormusun ilişkimize devam etmek istiyormusun dedim bu konuda net bir cevabım yok dedi aşırı derecede bir belirsizlik hakim onda beni isteyip istemediğini bile söylemiyor bilmiyor. Çok sıkıldım bu tavırlarından. Defalarca dedimki üzülüyorum bak yapma ama zerre takmadı. Bir yanındayım üzülme vs hiç demedi. Bana yanımda olduğunu hissettirmedi destek vermedi. Bu belirsizlikler beni çok yordu artık. Birşey ya beyazdır ya siyah griliği seven bir insan değilim bu söyledikleri netsiz tavırları beni azarlamaları her bir kavga vs olduğunda işte olmuyor konuşmayalım tavırları seviyormusun beni dediğimde peki anladım veya bu soruyu cevaplamak istemiyorum demeleri beni çok bunalttı. Napmam gerekiyor bu durumda? Sizce bu çocuk ne yapmak istiyor seviyormu sevmiyormu amacı ne?
Melisa KÜPELI
Uzmanın Cevabı: Merhaba Mira Hanım. Öncelikle kendisinin bu davranışları ya da tutumlarının düşüncesel ya da duygusal motivasyonları üzerinde çıkarımlar yapmak bize bir şey kazandırmaz malesef ki belirsizliklere belirsizlik eklemiş oluruz. Aynı zamanda da gerçekçi bir yaklaşım olmaz. Sizi sevip sevmediğiyle alakalı da cevabı verebilecek olan sadece kendisidir. İhtimalleri değerlendirmek istiyorsanız kendisinin yalnızca davranışlarına odaklanmak size ipuçları verir elbette. Size tüm bu çerçevede kalan tek şey ya ilişkiyi olduğu gibi kabul etmek, ya da böyle bir ilişki istemediğinize dair bir kabulle eylem almak olabilir. Üçüncü bir seçenek karşılıklı değişime girmektir fakat karşı tarafın bir ilişkide olduğunu düşünmediğini anlıyorum. Hepsi elbette ki zorlayıcı kararlar. Sizin bahsettiğiniz kadar zorlayıcı ve bunaltıcı bir durumun içinde uzun zamandır kalışınız da ayriyetten düşünülmesi gereken bir şeydir.
Melisa KÜPELI
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Panik Atak