2. Kendim
  3. Her şey bir anda hızlanıyor

Her şey bir anda hızlanıyor

H... ... - NaN saniye önce
Merhaba ben 18 yaşındayım ve gerçekten yaklaşık 5-6 senedir bu sorunu yaşıyorum. Odamda otururken durup dururken her şey hızlanmaya ve sesler çok yüksek gelmeye başlıyor. Elimde telefon varsa eğer sanki tuğla tutuyormuşum gibi ağırlaşıyor. Kafamdan sesler geliyor sanki birileri çığlık atıyormuş gibi. Yürümem gayet normal olsa bile çok hızlı yürüyormuş gibi hissediyorum. 2 oda uzaklıktaki sesleri yanımdaymış gibi duyabiliyorum ve bu 5-10 dakika arası devam ediyor. Bunu internette araştırdım. Bir çok insanın da aynı sorunu yaşadığını farkettim ama hiçbir yerde neden kaynaklandığına dair bir bilimsel açıklama bulamadım. O yüzden size danışmak istedim. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Mustafa Can ÜNÜVAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Öncelik olarak bir nöroloji uzmanına görünmenizi önerebilirim. Zihnimizle odaklandığımız şeyleri olduğundan daha farklı algılayabiliriz. Bunun neticesinde gerçekleşen bir durum söz konusu olabilir. Durumu daha iyi anlamak iive anlamdandırmak için bir psikoterapi süreci de fayda sağlayabilir. İyi günler dilerim
Mustafa Can ÜNÜVAR
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Özgül Öğrenme Bozuklukları