2. Kendim
  3. Hiçbir şeye motivasyonum yok

Hiçbir şeye motivasyonum yok

Erguvan - NaN saniye önce
Merhaba, eskiden aklına koyduğu her şeyi yapabilen, kendine güvenen inanan, bir işe tüm odağını verebilen, her şeye rağmen motivasyonu olan bir insandım. Ama son 5 yıldır böyle değilim artık. Özgüvenim oldukça yıkıldı, motivasyon oldukça düşük. Bir şeyler yapmak istiyorum hayaller kuruyorum ama bunları yapmak için ancak kendimi zorlayarak adım atabiliyorum. En önemlisi eskiden sen yaparsın diyen iç sesim artık neden yapamayacağımı anlatıyor sürekli. Arkadaşım yok çok fazla ve olanlarla da çok yakım değilim, insanlarla yakın olamıyorum, sosyalleşemiyorum ve en çok da daha önce bunun tam tersi bir hayat yaşarken şuan böyle olmak canımı sıkıyor. Yorumlarınızı merak ediyorum, şimdiden teşekkürler
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, 5 yıl öncesine kadar motivasyonu yüksek istediği şeyleri gerçekleştirebilen biri iken tam olarak neler yaşandı ve motivasyonunuzu kaybettiniz? İsteklerinize yönelik hayaller kuruyorsunuz ancak harekete isteyerek geçmenize engel olan şey nedir? Özgüveninizi azaltan olumsuz yaşantıları düşüncelerinizi ayrıntılı olarak ele almak gerekir. İç sesinizin neleri yapamayacağınızı söylemesi bi yetersizlik düşüncesi olduğunu uyandırdı bende. Bu olumsuz düşüncelerinizi psikolojik destek ile yeniden yapılandırıp benliğinize ilişkin olumsuz düşüncelerinizden kurtulabilirsiniz. İyi günler dilerim :)
Silinmiş UZMAN