Kendim

Emineozdemir2821@gmail.com - 8 ay önce
Merhabalar Nasıl başlayacağımı bilemedim ama ben kendimi tanımıyorum. Ne isterim neyi severim amacım ne bilmiyorum. Hayatım boyunca hep doğru olanı yapmaya çalıştım. Hep insanların doğru dediği şeyleri yaptım ve bu yüzden kendini tanımıyorum. Bunu yapmamım bir nedeni de taktir edilmekti. Başkaları beni taktir edince mutlu oluyorum doğru olanı yapıyorum diye düşünüyorum. Ve son olarak kendi düşüncelerim olmadığı için herkes ne derse ona yöneliyorum çok cabuk etkileniyorum. 20 yıllık hayatımı başkalarının doğru ve kararlarına göre yaşadım. Artık böyle olsun istemiyorum. Bunu değiştirmek için ne yapmalıyım? Kendümi nasıl tanıyabilirim?
Hande UYSAL
Uzmanın Cevabı: Öncelikle bana güvenip probleminizi detaylı bir şekilde aktardığınız için teşekkür ederim. Takdir edilme ihtiyacı çocukluk dönemindeki bazı yetersiz ebeveyn davranışları sonucunda kişide ortaya çıkabilir. Bunu psikoterapi ile çocukluk döneminizi ele alarak aynı zamanda eklektik yani başka kuramlarla da çalışarak aşabilirsiniz.
Hande UYSAL
Hande UYSAL
Psikolog
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları