2. Kendim
  3. Kendimi Normal Hissetmiyorum

Kendimi Normal Hissetmiyorum

C... B... - NaN saniye önce
Merhabalar, annemi kanserden kaybettim. Babam beni evden kovdu, özel hayatımda çok zorlu güven problemleriyle dolu bir dönemden geçerek eşimle evlendik. Çevremde hanım hanımcık güleryüzlü biri olarak tanınıyorum. Ancak ani inişlerim, çabuk kızmalarım, dalgınlıklarım oluyor. Stres altında telaşa kapılıyorum. El göz koordinasyonumda sorun yaşıyorum. Bazen istemsiz olarak elim ayağım fazla kalkıyor bir yerlere çarpabiliyor sakarlıklarım olabiliyor. Ciddi dikkat eksikliğim mevcut. Örneğin bugün eşimin iş kıyafetlerinden birini çantasına koymayı unutmuşum. Olur olmaz elimdeki bir eşyayı herhangi bir yere bırakabiliyorum. Hocam gerçekten bendeki sorun ne olabilir? Bütün hayatımı etkiliyor, eşim bencil olduğumu düşünüyor empati yapmadığımı söylüyor. Beynimde mi bir şeyler eksik? Lütfen yardım edin, çaresiz hissediyorum.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'a göre gün içerisinde ki sakarlıklarımızın, unutkanlıklarımızın hatta dil sürçmelerimizin altında psikolojik gerçeklerimiz yatar. Anneniz için başınız sağ olsun, ebeveynlerden biri kaybı bile sarsıcı bir şeyken siz ardından babanızla sorun yaşamışsınız ve eşinizle evliliğinizin gerçekleştiği dönem de yine sizin için zor bir dönemmiş. Bedeniniz tüm bu yaşadıklarınıza anlattığınız şekilde tepki veriyor olabilir. Eğer nörolojik bir sorununuz yoksa belki de zihniniz rahatladıkça bedeniniz de rahatlamaya başlayacaktır. Sizde ki sorunun ne olduğunu ya da gerçekten bir sorun olup olmadığını bilebilmem için sizinle konuşmalı, hakkınızda çok daha fazla bilgi edinemem gerekir.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları