2. Kendim
  3. Kendimi sevmiyorum

Kendimi sevmiyorum

Yabancı - 5 ay önce
Merhaba. Ben 3 yaşımdayken annem ve babam boşandılar, babam anneme şiddet uyguluyordu. Onlar bosandiktan sonra babam baska bir kadinla evlendi cok şey hatırlamıyorum ama üvey anne bana hem fiziksel hem de psikolojik şiddet uyguladığını biliyorum. 4 yıl boyle geçti sonra babam onunla boşanıp yine annemle evlendiler ve şöyle bir şey var babam yine eskisi gibi anneme şiddet uygulamaya devam etti (babamın kumar takıntısı vardı) ve 11 yaşımdayken yine ayrıldılar, annem her zaman bunu söyler "senin için döndüm, kızım için dayandım herşeye". Ben normalde küçükken çok konuşkan bir çocukmuşum ama 11 yaşımdan sonra kendime cok kapandım kimseyle konuşmuyordum. O zamandan beri bazı sorunlar başladı ben sürekli yalan söylüyordum arkadaşlarıma hikayeler uyduruyordum, babama, anneme herkese yalan söyleme ihtiyacı duyuyordum. 15 yaşımdayken babam hapse girdi ve 3 ay boyunca ben hep ağlıyordum hiç uyumuyordum ve sürekli telefonda takılıyordum, 3 ay sonra babam hapisten çıktı bir kaç gün sonra biz çok kötü tartıştık ve ben sinir krizi geçirip ellerim ve ayaklarım felç gibi oldu ama neyse ki bir zaman sonra gecti. Şimdi ki duruma gelirsek ben yabancı uyrukluyum, Türkiye'de hemşirelik okuyorum ve durum hala aynı yalan söylüyorum, bir karar alıp hemen unutuyorum, sürekli ağlıyorum, kimseye güvenmiyorum, sevilme ihtiyacı duyuyorum, anneme ve babama karşı hiç bir şey hissetmiyormuşum gibi geliyor, beni seven herkesten şüphe edip onları uzaklaştırıyorum, çok kıskancım, çok inatçıyım, hiç bir eleştiriyi kabul etmem, hata yapsam da kabul etmem ve çok çabuk sinirleniyorum. Umarım anlamışsınızdır. Şimdiden teşekkürler.
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, size yardımcı olmak isterim. Herkesin ruh sağlığı farklı şeylerden etkilenebileceği için sizi detaylı tanımak ve dinlemek için seans almanızı tavsiye ederim. Yaşaďıkların çoçukluk travması oluşturmuş ve travmanın üstesinden tek başına gelmek sizi zorlayabilir. Yardım almanızda yarar var. Görüşmek üzere
Fatma İzel ŞAHİN
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri