2. Kendim
  3. Kendimi sevmiyorum

Kendimi sevmiyorum

... ... - 50 gün önce
Hocam merhabalar 20’li yaşların başında iyi bir bölümde okuyan başarılı sayılabilecek biriyim .Üniversitdeki arkadaşlarım beni güleryüzlü ,kendine güvenen biri olarak görse de durum hiç de böyle değil ne yazık ki .Kendimden nefret ediyorum .Orta düzeyde inançlı bir bireydim kendimi kötü hissettiğimde yaratıcıya güvenir ona dua eder kendimi biraz olsun iyi hissederdim .Ama şimdi hiç yapamıyorum bunu .Yaratıcıya nerdeyse sitem eder gibi neden beni de yakışıklı ve uzun kısaca iyi bir fiziksel görünüşte yaratmadın diye soruyorum .İnsanlar tamamen dış görünüşe göre karar veriyor .Son zamanlarda ne yazık ki ek olarak kıskançlık duygusu arttı .İyi fiziksel görünüşte olan hemcinslerime kıskançlıkla bakmaya başladım .Ben böyle biri olmak istemiyorum .Sİzce anlattıklarımdan yola çıkarak düşünceniz nedir ? Cevaplarsanız çok minnettar olurum 🙏
Melike EREN
Uzmanın Cevabı: Merhaba 😊 Öncelikle zaman zaman yaşadığımız şeylere bağlı olarak özgüvenimiz artabilir veya azalabilir. Önceden sizi bu kadar rahatsız etmezken son zamanlarda niye rahatsız edici olduğu seanslar içinde anlaşılabilir, buna net bir cevap vermem zor o yüzden. Ayrıca dikkatimi çeken başka şey ise, diğer insanların sizi kendine güvenen biri olduğundan bahsetmişsiniz. Bunu nasıl sağladığınızı da seanslarda değerlendirip kendi içinize yönelik nasıl artırabiliriz, buna bakabiliriz. En iyi anlama yolu kendimizi tanımaktan geçiyor.. Sonuçta tanımadığımız insana güvenemeyiz.. Psikoterapi de bu noktada devreye giriyor aslında. Seans oluşturup birlikte keşfetmek için benimle iletişime geçebilirsiniz 💫
Melike EREN
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk