korku

asmin- - NaN saniye önce
Merhaba hocam, ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Problemim insanlarla yasamaktan çok korku ve rahatsızlık duyuyorum. Onlarla bi arada bulunurken hep içimde bi korku telaş rezil olma ve olmuştuk hissi var. Kalabalık ortamlara girmek istemiyorum kaçınıyorum bundan.Okula dahi gitmek istemiyorum bundan korkuyorum ve utanıyorum. Bu durum beni genel olarak aşırı rahatsız ediyo ve çok korkutuyo. Ve genel anlamda insanlardan hiç hoşlanmıyorum hatta nefret ediyorum onlarla bi arada bulunmak zorunda kalmak istemiyorum. Çünkü asla rahat hissetmiyorum ve içimde büyük korku olusuyo. Bu durumdan da bi yandan utanıyorum çok normal davranmaya çalışıyorum ve bu beni daha çok öfkelendiriyo. Daha önce bi destek almadım almayı düşünüyorum yalnız bunun nedenini öğrenmek istiyorum. Yanıt için şimdiden teşekkürler.
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar bunun altında yatan birçok sebep olabilir. Ebeveynlerin tutumu, diğer insanlarla yaşanan kötü tecrübeler, kişinin yaşamındaki sıkıntı verici olaylar, kişilik özellikleri gibi gibi. Bunların dışında yaşadığımız olayları içinde bulunduğumuz durumları nasıl algıladığımız, nasıl yorumladığımız ile ilgili de olabilir yani kısaca olaylar ya da durumlar hakkındaki düşüncelerimizden de kaynaklanıyor olabilir.
Silinmiş UZMAN