2. Kendim
  3. Mizofoni Hadtalığı

Mizofoni Hadtalığı

İ... Ş... - NaN saniye önce
Merhabalar, ben 22 yaşındayım uzun zamandır çocukluğumdan beri yemek yerken çıkan seslere, nefes alıp verme seslerine, bir şey içerken hüpletme sesi gibi horlama vb çoğu sesi duyunca çok sinirleniyorum ve dayanamıyorum aynı ortamda kalamıyorum ailem çıkarınca öyle sesler bağırıp sinirlenip terk ediyorum orayı ve bunun bir tedavisi var mı bilmiyorum bunun için seans almalı mıyım? Bu hastalığı araştırdığımda daha çok sinir yapar yazıyordu ve bende çok sinirli olabiliyorum birden bağırıp kalp kurabiliyorum ve sonunda pişman oluyorum ama bu halime karşı bir şey yapamıyorum çok çabuk parlayabiliyorum. Şimdiden cevabınız için teşekkürler iyi günler:)
Tuba BÜKEL ALKAN
Uzmanın Cevabı: Seslere olan duyarlılığınız obsesyonla ilgili olabilir. Tedavi edilebilir tabi ki. Öncelikle psikiyatriste gidip kronikleşmiş bir durum mu diye tespiti yapılabilir sonrasında da psikoterapiyle birlikte eş zamanlı ilerleyebilirsiniz. Yaşadığınız durumu anlamlandırıp çözüme o şekilde gidebilirsiniz. İyi günler dilerim :)
Tuba BÜKEL ALKAN
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma