2. Kendim
  3. Piskolojim çok bozuk

Piskolojim çok bozuk

Nazlı - 17 ay önce
Merhaba ben 8 ay önce Bey'in kanamasından babamı kaybettim 😥 babamı çok seviyordum hayat bana anlamsız gelmeye başladı. Endişelerim korkularım başladı ailem de babam öldükten sonra beni eve almıyor dışlandigimi düşünüyorum çok yalnız ve çaresiz hissediyorum kendimi intihara kadar düşünüyorum kendimi çok yalnız hissediyorum babam yaşasaydi bunların hiç biri olmazdı
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle başınız sağ olsun. Yas süreci, insan psikolojisi için en zorlayıcı anlardan biridir. Sevdiğin insanların birinin kaybı ile birlikte hayatımızda değişmeye başlar ve yeni hayat düzenine alışıp adapte olmak zaman alır. Bu süreçte insanların en ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de aslında destek görmektir fakat sizin durumunuzda değişen hayatınızda sanırım artık aileniz tarafından destek yer almıyor. Aklınızda da ihtiyar gibi düşünceler varsa, artık daha fazla beklemeden belki de psikolojik bir destek almanızın zamanı gelmiş olabilir. Böyle zamanlarda kendinizi yalnızlaştırmak, kendinize yapacağınız sabote yöntemlerinden biridir aslında.
Danışan
Öncelikle tşk ederim cevabınızdan dolayı bir de son 1 haftadır ani gelen sinir başladı bende stresten galiba aileyi kafaya tak babamı kafaya tak yalnış yaşamak için ayaklarımın üzerinde durmam gerektiğini kafaya tak galiba sinir stres yaptı bende babam öldükten sonra öyle bir hale geldim ki illa hayatım da ses olacak sessiz ortam olunca ruhum darlaniyor korkuyorum psikologa gelince gitmek istiyorum ama hangi birine güvenip gideyim bana sağlam işinde uzman birisi lazım varmı önerdiginiz
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: İyi bir araştırma ile size uygun psikoloğu bulabilirsiniz. Bu site ve internet bu konuda size yardımcı olacaktır.
Danışan
Siz piskolog musunuz sizinle görüşsem
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Evet psikoloğum
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları