2. Öfke
  3. Çok fazla sinirli bir yapım va

Çok fazla sinirli bir yapım va

Mavi - 21 ay önce
Çok fazla sinirli bir yapım var. Öfke kontrolümü nasl sağlayabilirim.
Kevser ALTINER TETIK
Uzmanın Cevabı: Öfke, istenmeyen bir durum karşısında yaşanan kızgınlıktır. İnsanların kızgınlık ve sinirlilik yaşaması bir noktaya kadar normaldir. Ancak sınırı aşan bir durum oluşmuşsa öfke kontrol bozukluğu söz konusudur. Sinirlilik ve öfke türü tepkiler genelde kişinin engellendiği veya engellenmiş durumda hissettiğinde verdiği tepkilerdir. Bazen kişi kendisine yöneltebiliyor, bazen de diğer insanlara yönelebiliyor. Öfkenizi kontrol edebilmek adına öfke anında ortamdan uzaklaşabilir, nefes egzersizi yapabilir, telkinde bulunup sakinleştirici ortamları hayal edebilirsiniz ancak bunları yapmakta zorlanıyorsanız ve öfke anında kendinize ya da etrafınıza zarar vermekte iseniz psikolojik destek ve yardım için randevu takvimime göz atabilirsiniz. İyi günler dilerim.
Kevser ALTINER TETIK
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları